موج
کدخبر : ۳۳۴۶۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334698

فرمانده پلیس فرودگاه کشور از دستگیری دو رمال و دعانویس اینترنتی توسط ماموران خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسن مهری فرمانده پلیس فرودگاه کشور با اشاره به دستگیری دو رمال که در فضای  مجازی از هموطنان اخاذی و کلاهبرداری می کردند، اظهار کرد: در پی رصد همکارانم در پلیس فرودگاه کشور درفضای مجازی کانالی دارای یک میلیون عضو شناسایی شد که در این کانال تبلیغات برای رمالی ، دعانویسی و جادوگری تبلیغ می شد؛ گردانندگان این کانال با فریب دادن هموطنان اقدام به اخاذی و دریافت وجوهات می کردند.

وی با اشاره به اینکه عده ای به بهانه برطرف کردن مشکلات روحی و روانی هموطنان از طریق وسایل جادوگری و شیطان پرستی اقدام به ارائه مشاوره به آنها می کنند، تصریح کرد: بالغ بر ده ها میلیارد ریال کلاهبرداری توسط این افراد صورت گرفته است.

فرمانده پلیس فرودگاه کشور بیان کرد: متهمان پس از ارائه مشاوره به هموطنان از طریق پست برای آنها لوازمی ارسال می کردند که در این بین ابزارآلات شیطان پرستی و جادوگری نیز به چشم می خورد.

وی ادامه داد: در تحقیقات مشخص شد که متهمان خود دچار مشکلات روحی و روانی هستند، حال سوال این است که چگونه فردی که دارای مشکلات روحی و روانی است می تواند مشکلات مردم را حل کند؟

سردار مهری افزود: عده ای به جای اینکه به افراد متخصص و پزشکان مجرب مراجعه کنند به افراد رمال اینترنتی و دعانویس رجوع پیدا کردند و لذا خواهش من از این عزیزان این است که برای رسیدگی مشکلات خود به متخصصان مراجعه کنند تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

براساس گزارش سایت پلیس، این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد:  ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و نیز سرنخ های موجود موفق شدند مخفیگاه متهمان را در شمال کشور شناسایی و طی عملیات ضربتی آنها را دستگیر و با هماهنگی مقام قضائی روانه زندان کنند.

فرمانده پلیس فرودگاه کشور با بیان اینکه فقط در یک مورد متهمان از یکی از مراجعین مبلغ 200 میلیون تومان کلاهبرداری کردند، افزود: از تمام کسانی که به طریق رمالی و دعانویسی از آنها کلاهبرداری شده درخواست داریم تا برای شناسایی متهمان به پلیس فرودگاه کشور مراجعه کنند، ضمناً شهروندان می‌توانند هرگونه فعالیتی را در این زمینه به سامانه 110 گزارش دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها