موج
کدخبر : ۳۳۴۴۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334434

معاون درمان اداره بهداشت و درمان ارتش از درمان ۲۰ هزار بیمار مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان‌های ارتش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، «محمد افشار اردلان» معاون درمان اداره بهداشت و درمان ارتش درباره عملکرد ارتش در مبارزه با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: از همان روز‌های اولیه شیوع ویروس کرونا، «قرارگاه پدافند زیستی» در ارتش تشکیل شد و با هماهنگی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، این قرارگاه مشغول فعالیت شد.

وی افزود: بعد از تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد فعالیت جدی‌تر نیرو‌های مسلح در بحث مبارزه با کرونا ، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران تأکیدات مکرری در راستای فعال بودن هرچه بیشتر ارتش در این زمینه داشت.

افشار اردلان با بیان اینکه در قرارگاهِ تشکیل شده در این زمینه، معاونین ارتش و هماهنگ‌کننده نیرو‌ها نیز حضور داشتند، ادامه داد: بیمارستان‌های زیر نظر ارتش در سراسر کشور در این زمینه فعال شدند؛ چنان‌که حدود ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستانی خود را به پذیرش بیماران کرونایی اختصاص دادند و در همین چارچوب ۱۰ هزار پرسنل تخصصی درمان اعم از پزشک و پرستار در نقاط مختلف کشور آماده پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های زیر نظر ارتش شدند.

معاون درمان اداره بهداشت و درمان ارتش با بیان اینکه تاکنون همکاران ما در حوزه درمان ۲۰ هزار نفر را پذیرش کرده‌اند که حدود سه هزار نفر از آن‌ها در این بیمارستان‌ها بستری شده‌اند، گفت: حدود هزار و ۶۰۰ تخت‌های بیمارستانی ارتش آمادگی داشتند که بیماران کرونایی را پذیرش کنند.

افشار اردلان خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت برخی از وظایف دیگر بیمارستان‌ها که به علت درگیری بیماری کرونا نمی‌توانستند وظایف خود را انجام دهند به بیمارستان‌های ارتش واگذار شد.

این مقام مسئول در ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه طبق قانون اساسی، ارتش وظیفه دارد که تجهیزات و منابع انسانی و درمانی خود را در زمان صلح ضمن حفظ قدرت رزمی‌، در اختیار مردم قرار دهد، گفت: در همین چارچوب در ارتش جمهوری اسلامی سعی کردیم که در بحران‌های مختلف ازجمله سیل و زلزله در کنار مردم باشیم و نقش خود را در این زمینه ایفا کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان، پروژه تحقیقاتی در این حوزه در بخش  بهداشت و درمان ارتش کلید خورده است، افزود: از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اقدامات و تلاش‌های خوبی برای تولید الکل طبی، کیت‌های آزمایشگاهی و... انجام شد و متخصصان ما در این حوزه به‌صورت جدی فعال شدند.

معاون درمان اداره بهداشت و درمان ارتش در پایان تأکید کرد: سامانه بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران مقتدر است و همواره با حفظ آمادگی خود تلاش دارد که در این‌گونه بحران‌ها به کمک مردم بیاید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها