موج
کدخبر : ۳۳۲۸۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332807

حاجی‌میرزایی:

محسن حاجی میرزایی گفت: توسعه فعالیت شبکه شاد در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با مدیران استارت‌آپ‌های آموزش‌ و پرورش که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران برگزار شد، با تقدیر از همکاری‌های معاونت علمی و  فناوری  رئیس‌جمهور با آموزش ‌و پرورش، اظهار کرد: مجموعه بزرگ آینده‌ساز هستیم وقتی از آینده سازی می‌گویم لزوماً آینده درخشان نیست بلکه منظور ما هر آینده‌ای است.

وی افزود: علت اینکه می‌گوییم آموزش ‌و پرورش نهادی آینده‌ساز است، تغییرات پایداری است که در پی ارائه آموزش‌های این نهاد در جامعه انجام می‌شود و آینده جامعه را می‌سازد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ تغییری در هیچ سطحی اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه ابتدا در حوزه آموزش و یادگیری صورت گیرد، اظهار کرد: اگر در اقتصاد اتفاقی می‌افتد و تغییراتی شکل می‌گیرد این موضوع ناشی از آموزش‌هایی است که در آموزش‌ و پرورش به افراد داده‌ شده است.

وزیر آموزش‌ و پرورش خاطرنشان کرد: هرچند در آموزش‌هایی که در سطح جامعه ارائه می‌شود ممکن است سایر نهادها نیز سهیم و مؤثر باشند اما اینکه افراد در بهترین دوران زندگی‌شان در اختیار آموزش ‌و پرورش هستند و از آموزش‌های نظام تعلیم و تربیت بهره‌مند‌ می‌شوند، این آموزش‌ها به‌طور پایدار در افراد نهادینه می‌شود و آینده آنها را رقم می‌زند لذا این وجه آموزش ‌و پرورش، آن را از سایر ارگان‌ها متمایز می‌سازد.

وی با اشاره به شیوع کرونا از اسفند گذشته در کشور ،گفت: شیوع کرونا در سطح کشور تغییرات زیادی را ایجاد کرد لذا این بیماری یک فرصت برای تغییرات به وجود آورد و  بسیاری از ساختارهای سنتی را شکست و ساختارهای جدیدی را جایگزین کرد.

پویایی جامعه ما را به انجام تغییر وادار می‌کند

حاجی‌میرزایی با تأکید بر لزوم تغییرات، اظهار کرد: پویایی جامعه ما را وادار می‌کند تا خود را تغییر دهیم و شرایط کلی به ما می‌گوید باید تحول ایجاد کنیم واین ناشی از وجود مشکلات است.

وی افزود: آموزش ‌و پرورش دستگاهی پهن‌پیکر است و گستره عظیمی را در جامعه شامل می‌شود در شرایط حاکم بر جامعه این دستگاه نقش تنظیم‌گر را دارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری این نشست با مدیران استارت آپ‌های حوزه آموزش‌ و پرورش گفت: در این جلسه می‌خواهیم بدانیم چه قوانینی باید تنظیم شود تا زمینه همکاری استارت‌آپ‌ها با آموزش‌ و پرورش بیش‌از پیش مهیا شود.

 وی به تشریح شبکه آموزشی دانش‌آموزان(شاد) پرداخت و اضافه کرد: ناگزیر بودیم برای اینکه تعطیلی مدرسه به تعطیلی آموزش نینجامد شبکه آموزشی ایجاد کنیم لذا ما با میل خودمان وارد این شبکه نشدیم بلکه شرایط ما را به سمت آموزش‌های مجازی پرتاب کرد.

 حاجی‌میرزایی با اشاره به اقبال خوبی که در بین دانش‌آموزان و معلمان از شبکه آموزش دانش‌آموزان (شاد) صورت گرفت و همچنین با ارائه آمار و ارقام در این خصوص، تصریح کرد: تاکنون بیش از دو میلیارد فایل و بیش از ۴ و نیم میلیارد پیام در این شبکه مبادله شده است.

وی ظرفیت‌های شاد را برشمرد و خاطرنشان کرد: گروه‌های مختلف در این شبکه تشکیل‌شده است و ما سعی داریم ارتباط دوطرفه را برقرار کنیم، همچنین ایجاد امکان برقراری ارتباط بین دانش‌آموز با دانش آموز دیگر در شبکه شاد نیز در دستور کار قرار دارد.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: عدم دسترسی برخی مناطق به اینترنت و نداشتن گوشی مطلوب برخی دانش آموزان، دو مشکل در مسیر شبکه آموزشی دانش‌آموزان است لذا پیگیر برنامه‌هایی هستیم تا این دو مشکل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه فعالیت شبکه شاد در دستور کار آموزش است، اظهار کرد: قابلیت‌های جدیدی به این شبکه اضافه و آن را ارائه خواهیم کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها