موج
کدخبر : ۳۳۰۷۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330706

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۱۲ هزار راننده به دلیل تخلفات رانندگی در آستانه ابطال گواهینامه هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در نشست خبری  با اصحاب رسانه پیرامون اقدامات و عملکرد پلیس راهور ، تصادفات و خدمات در 2 ماهه سال جاری و برنامه های پیش رو سخن گفت.

سردار هادیانفر اظهار داشت: بحث مدیریت ترافیک, تسهیل و ایمنی در تردد و ارائه خدمات ترافیکی از جمله برنامه‌های اصلی پلیس راهور است.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: جدی ترین برنامه پلیس راهور کاهش سوانح و تصادفات  با رویکرد کاهش جانباختگان است.

وی افزود: دومین برنامه توسعه انضباط و نظم در عبور و مرور ترافیک است که ساماندهی موتورسیکلت سواران از آن جمله است.

سردار هادیانفر تصریح کرد: توسعه و بهبود و ارتقای رفتار فردی و اجتماعی ترافیکی موضوع  مهم دیگری است که همکاری کاربران ترافیکی یعنی رانندگان، سرنشینان خودرو و عابران پیاده را می طلبد.

رییس پلیس راهور ناجا ادامه داد: توسعه و تحول سیستمی و هوشمندسازی پلیس راهور از جمله موارد مدنظر است که امیدواریم در نیمه اول امسال بخش اعظمی از آن محقق شود.

وی تصریح کرد: از جمله این خدمات  رسیدگی به اعتراضات و شماره‌گذاری است که تمامی این برنامه ها در بستر شبکه ملی اطلاعات انجام می‌شود; همچنین ترخیص الکترونیکی خودرو که تلاش داریم رفته رفته ستاد ترخیص را جمع کنیم.

سردار هادیانفر اعلام کرد: ۱۲۶ هزار و ۶۰۰ نفر از ۴۴ میلیون دارنده گواهینامه در کشور دارای نمره منفی هستند. ۶۹ نفر برای بار اول در آستانه توقیف سه ماهه گواهینامه،۵۷۷۰ نفر در مرحله دوم در آستانه توقیف ۶ ماهه گواهینامه قرار داشته و ۱۲ هزار نفر نیز در آستانه ابطال گواهینامه هستند که بعد از یکسال می‌توانند دوباره با گذراندن دوره آموزشی گواهینامه بگیرند.

وی افزود: در سال ۹۶ و ۹۷ افزایش تصادفات را داشتیم. در سال گذشته قبل از ورود کرونا موفق شدیم رشد تصادفات را  متوقف کنیم و شاهد کاهش آن باشیم براین اساس دو دهم درصد تا پایان بهمن کاهش  تصادفات داشتیم.

سردار هادیانفر ادامه داد:  این آمار ربطی به کرونا ندارد چراکه فقط در مهر ۶.۵ میلیون تردد برای اربعین داشتیم و در دیگر ماه ها کاهش داشتیم.

رئیس پلیس راهور ناجا به طرح تقسیط جرایم رانندگی اشاره و اظهار داشت: این طرح در سال گذشته اجرا شد و خودروهایی که بالای یک میلیون تومان جریمه داشته و توقیف شده بودند توانستند با طرح تقسیط خودروی خود را ترخیص کنند; در همین راستا ۶۲ هزار وسیله نقلیه ترخیص شدند.

وی گفت: طرح  ترخیص وسایل نقلیه به صورت تقسیط جرایم از ابتدای اردیبهشت ماه متوقف شده و در سال جاری اجرا نخواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در طرح ترخیص خودرو رانندگان متعهد شده بودند ظرف یک سال اقساط خود را بپردازند; فقط ۲۳ درصد از رانندگان خوش حساب مبالغ را پرداخت کردند و مابقی اقدامی انجام ندادند; در همین راستا با توجه به بد حسابی این دسته از رانندگان خودروهایشان در لیست توقیف بالای یک میلیون تومان قرار گرفت.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها