موج
کدخبر : ۳۳۰۱۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330195

علی امام از انعقاد قرارداد تأمین ۱۱۱ دستگاه پله برقی در متروی تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی امام مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو) از انعقاد قرارداد تأمین بیش از ۲۳۰ دستگاه پله برقی ساخت داخل خبر داد و گفت: این پله‌ها طی قرارداد‌های جداگانه با سه سازنده مختلف داخلی در حال انعقاد هستند که از این تعداد، ۱۶ دستگاه پله برقی ایستگاه برج میلاد تا مرداد ماه و ۱۰ دستگاه پله برقی ورودی شمالی ایستگاه محلاتی تا پایان مهر ماه نصب خواهند شد و در صورت تأمین منابع مالی، ۶۴ دستگاه از آن‌ها نیز تا پایان امسال در خط ۷ متروی تهران به بهره برداری خواهند رسید.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو) افزود: همچنین در جهت حمایت از تولید داخل، قرارداد ۷۰ دستگاه آسانسور برای خط ۷، ۵۰ دستگاه آسانسور خط ۶ و ۴۹ دستگاه آسانسور خطوط ۲،۳ و ۴ نیز به سازندگان داخلی ابلاغ شده است.

امام با اشاره به اینکه ارزش ریالی این پروژه حدود ۴۰۰۰ میلیارد ریال است که در فاز‌های مختلف و متناسب با برنامه زمانبندی افتتاح ایستگاه‌ها ابلاغ خواهند شد، خاطر نشان کرد: این پله برقی‌ها و آسانسور‌ها محصول تلاش متخصصان کشور و ساخت داخل است.

او با اشاره به تلاش‌های کارگروه ساخت داخل متروی تهران برای بومی سازی قطعات و تجهیزات مختلف در مترو گفت: از فروردین ۹۸، به دلیل تحریم و در جهت پیشبرد اهداف ملی و صرفه جویی ارزی، کارگروهی مشتمل بر متخصصان و مشاوران حوزه ریلی در متروی تهران شکل گرفت. هدف و وظیفه این کارگروه، شناسایی تولید کنندگان مستعد و صاحب صلاحیت برای بومی سازی تجهیزات ریلی مورد نیاز مترو بوده است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: در این راستا تولید کنندگان مختلف بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفتند. با توجه به نوع تجهیز، تعداد و زمان موجود برای بهره برداری، برای هر یک از تولیدکنندگان برنامه‌ای در جهت بومی سازی تدوین شد که به تدریج و با حمایت‌های متروی تهران، درصد بومی سازی افزایش یابد.

امام تصریح کرد: از اولین نتایج تلاش‌های این کارگروه می‌توان به راه اندازی و بهره برداری ۴ دستگاه آسانسور در خط ۷ مترو و انعقاد قرارداد پله برقی‌ها و آسانسور‌های فوق اشاره کرد. هم اکنون بخشی از تجهیزات پله برقی‌ها و آسانسور‌ها در داخل کشور ساخته می‌شود و در تلاشیم که با حمایت از تولیدکنندگان، اّین سهم را در آینده افزایش دهیم.

او افزود: بدون شک در شرایط حال حاضر اقتصادی و تحریم‌ها این اقدام ضمن سرعت بخشیدن به تأمین پله‌برقی و آسانسور برای ایستگاه‌ها و صرفه جویی ارزی، منجر به اشتغال تعداد زیادی از هموطنانمان نیز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: در جهت رعایت ایمنی و کیفیت محصولات، تمام مراحل ساخت، نصب و راه اندازی پله برقی‌ها و آسانسور‌های ساخت داخل تحت نظارت شرکت‌های بازرسی، کنترل کیفیت و صاحب صلاحیت بین المللی این حوزه و همچنین مشاور در جهت اخذ استاندارد EN۱۱۵ انجام شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها