موج
کدخبر : ۳۲۹۹۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329962

دستورالعمل جبران وقفه آموزشی در سازمان نهضت سوادآموزی در ایام کرونا صادر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان نهضت سوادآموزی ، دستورالعمل جبران وقفه آموزشی ایجاد شده در آموزش‌های حضوری متأثر از شیوع ویروس کرونا در سال 1398 را به ادارات کل آموزش ‌و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

در بخشی از این دستورالعمل آمده است: آن دسته از کلاس‌هایی که تا پایان بهمن‌ فعال بوده و در مرحله آزمون‌های پایانی قرار دارند هرچه سریع‌­تر در صورت مهیا بودن شرایط برگزاری آزمون، نسبت به اخذ آزمون با رعایت ضوابط بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام کنند.

همچنین درباره بررسی و برنامه‌ریزی آزمون سوادآموزان فردبه‌فرد مشروط به اعلام آموزش‌دهنده مبنی بر آمادگی سوادآموز برای شرکت در امتحان، تأکید شده است.

در این دستورالعمل به زمان ثبت نام و شروع فعالیت آموزشی، کلاس‌های طرح سوادآموزی اتباع و شیوه پرداخت حق‌الزحمه آموزش‌دهندگان اشاره‌ شده است که در ادامه خواهد آمد.

کلاس‌هایی که زمان ثبت و شروع فعالیت آموزشی آن‌ها بهمن و اسفندماه سال 98 بوده و متأثر از وضعیت حادث‌ شده عملاً جلسات و پیگیری آموزشی شایسته و بایسته‌ای انجام نداشتند، در سامانه سوادآموزی به‌عنوان ترک تحصیل اضطراری ثبت شوند و این کلاس‌ها می‌توانند هم‌زمان با شروع ثبت‌نام کلاس‌ها در سال 99 ثبت و فعالیت آموزشی خود را آغاز کنند.

تمام کلاس‌هایی که بیش از 40 درصد مدت دوره آموزشی خود را گذرانده‌اند و فرآیند آموزش آنها به اشکال مختلف مجازی و غیرحضوری استمرار داشته و بتوانند تا پایان خرداد فرآیند آموزش را به اتمام برسانند مجاز به استمرار آموزش و برگزاری هستند؛ اتمام فرآیند آموزش و برگزاری آزمون این قبیل کلاس‌ها تا قبل از شروع ثبت‌نام سال جدید الزامی است.

در غیر این صورت این دسته از کلاس‌ها در سامانه سوادآموزی ترک تحصیل اضطراری ثبت می‌شوند و هم‌زمان با شروع ثبت‌نام در سال 99 به‌ عنوان ثبت‌نام جدید، فعالیت آموزشی خود را آغاز خواهند کرد.

کلاس‌های طرح سوادآموزی اتباع موضوع توافق‌نامه با کمیساریای عالی پناهندگان، اتمام یافته تلقی شده و هر نوع تغییری در نتایج قبولی ممنوع است. بازه زمانی اجرای شیوه‌نامه سوادآموزی اتباع موضوع تفاهم‌نامه‌های سه‌جانبه فی‌مابین این سازمان با سازمان‌های امور پناهندگان نروژی (NRC) و ریلیف اینترنشنال (RI) و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، تابع ضوابط ابلاغ‌ شده است.

شیوه پرداخت حق‌الزحمه آموزش‌دهندگان بر مبنای نتیجه محصولی و به ازای سرانه سوادآموزان قبول ‌شده انجام می‌شود؛ به آموزش‌دهندگانی که موفق به اتمام فرآیند آموزش نشده‌اند یا هیچ‌یک از سوادآموزان تحت پوشش آ‌نها در پایان کار قبول نشوند، مبلغی پرداخت نخواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها