موج
کدخبر : ۳۲۸۹۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328963

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 70 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران کیفیت هوای تهران سه شنبه 16 اردیبهشت 99 خبر داد و گفت: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 63 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 70 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: پیش‌بینی‌ های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح روز سه‌شنبه ( 16 اردیبهشت99) با عدم وزش باد مؤثر و آسمان صاف همراه با آغاز تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها افزایش یافته و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد کاهش پیدا خواهد کرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: در طی روز نیز با تداوم شرایط جوی نسبتاً پایدار، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد. بااین‌حال در اواخر وقت سه‌شنبه با توجه به افزایش تندی باد همراه با افزایش ناپایداری‌های جوی و رشد ابر انتظار می‌رود باوجود افزایش تردد خودروها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق بهبود پیدا کرده و در وضعیت قابل‌قبول قرار بگیرد.

وی بیان کرد: در صبحگاه روز چهارشنبه (17 اردیبهشت 99) هم ‌زمان با آغاز تردد خودروها، در برخی مناطق شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق خواهیم بود، اما در طی روز وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید در برخی ساعات سبب پراکندگی آلاینده‌ها شده، هرچند در برخی مناطق مستعد احتمال افزایش موقتی گردوخاک دور از انتظار نخواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان‌ذکر است در ساعات پایانی چهارشنبه با تداوم وزش باد مؤثر و نیز احتمال رگبار پراکنده، از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها