موج
کدخبر : ۳۲۸۴۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328459

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با هشدار به تازه واردهای بازار بورس گفت: افراد علاقه‌مند به سرمایه گذاری با مشورت کارشناسان اقتصادی وارد بازار شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به استقبال بی سابقه مردم از بازار بورس گفت: بازار بورس در هفته‌های گذشته روز‌های طلایی را سپری کرده و رشد قابل توجه شاخص بورس در روز‌های اخیر باعث شد تا افرادی که تاکنون فقط اسم بورس را شنیده بودند و هیچ شناختی از آن نداشتند، با سرمایه اندک وارد این بازار شوند.

وی افزود: باید در نظر داشت بی اطلاعی تازه واردان از نحوه خرید و فروش سهام در بازار بورس می‌تواند چالش برانگیز باشد و در صورت عدم توجه به خیلی از موارد افراد را با تهدیداتی مواجه کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا ادامه داد: در این راه بایستی افراد علاقه‌مند به سرمایه گذاری با کارشناسان اقتصادی درحوزه سرمایه و بورس مشورت کرده تا با سرمایه گذاری صحیح ریسک سرمایه گذاری را به حداقل برسانند.

وی همچنین در راستای صیانت از بروز معضلات اقتصادی و آسیب‌های مربوطه به افراد تازه وارد سرمایه گذار در بورس توصیه کرد: بازار سرمایه نیاز به صبر دارد و هموطنانی که سرمایه گذاری می‌کنند باید در نظر داشته باشند که این نوع از بازار بلند مدت بوده و نباید هیجانی عمل کنند و با سرمایه‌های غیرلازم خود وارد بورس شوند؛ تا حد امکان از سرمایه گذاری با سرمایه مالی زندگی خودداری کرده و به شایعات، تبلیغات و هیاهوی فضای مجازی توجه نکنند و به کارشناسان و نهاد‌های تخصصی مراجعه کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با توجه به ماموریت‌های این پلیس، مبنی بر پیش بینی و پیشگیری از جرایم اقتصادی و جلوگیری از تهدیدات و آسیب‌های اقتصادی به عموم هموطنان که به سرمایه گذاری در بورس روی آورده اند، هشدار داد: با آموزش و تخصص کافی در این راه قدم برداشته و با شناخت ناکافی به جای سودآوری، اصل سرمایه خود را از دست ندهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها