موج
کدخبر : ۳۲۸۳۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328349

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت جوی تهران تا ۱۶ اردیبهشت ۹۹ توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه ‌های پیش ‌بینی هواشناسی امروز (۱۲ اردیبهشت ماه) برای نوار شمالی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور بارش باران و وزش باد و گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: فردا (۱۳ اردیبهشت ماه) بارش در شمال غرب، غرب سواحل مرکزی و غربی خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی و دامنههای زاگرس شمالی و مرکزی پیش‌بینی می‌شود. در مناطقی از نوار شرقی کشور نیز بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی افزود: یکشنبه (۱۴ اردیبهشت ماه) به جز غرب و جنوب غرب در سایر مناطق بارندگی خواهیم داشت و به‌تدریج سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد. دوشنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) برای شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود و در سایر مناطق جوی به نسبت پایدار حاکم خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: از اواخر وقت روز یکشنبه و طی روز دوشنبه (۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ماه) در استان‌های تهران، البرز، سمنان، قم و شمال اصفهان شاهد وزش باد شدید خواهیم بود. در روز سه شنبه (۱۶ اردیبهشت ماه) برای بخش‌هایی از شمال غرب بارش پراکنده پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۳ اردیبهشت‌ماه) کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای  ۲۶ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۱۴ اردیبهشت‌ماه) نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات به همراه رگبار و رعد وبرق و وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها