موج
کدخبر : ۳۲۸۳۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328341

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 56 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران کیفیت هوای تهران جمعه 12 اردیبهشت 99 خبر داد و گفت: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 57 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 56 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که در صبحگاه روز جمعه (12 اردیبهشت 99) با حاکمیت جو آرام و آسمان صاف، شرایط برای تجمع آلاینده‌ها فراهم شده و بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده می‌گردد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: در طی روز نیز با رشد ناپایداری و وزش باد مؤثر، انتظار می‌رود با پراکندگی آلاینده‌ها، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد. همچنین تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه، وضعیت مطلوب کیفیت هوا را به همراه خواهد داشت.

وی بیان کرد: صبح روز شنبه (13 اردیبهشت99) با کاهش تندی باد و افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها در مناطق پرتردد تاحدودی افزایش پیدا کرده، بااین‌حال پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

نظری اظهار داشت: با افزایش نسبی تندی باد و گاه وزش باد نسبتاً شدید در بعدازظهر شنبه و همچنین احتمال بارش پراکنده در برخی ساعات، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت فراهم خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان‌ذکر است که در ساعات پایانی شنبه نیز با توجه به تداوم ناپایداری جوی در بیشتر مناطق، کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار خواهد گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها