موج
کدخبر : ۳۲۷۵۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327533

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با ارسال نامه‌ای به دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو خواستار رفع تحریم های خصمانه آمریکا علیه ایران شد.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با ارسال نامه‌ای به دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با اشاره به سابقه تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: در شرایط کنونی که جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش و امکانات خود را مقابله با بیماری فراگیر و نوپدید کرونا به کار گرفته است، تداوم فشارهای تحریمی و سیاسی دولت آمریکا علیه ملت ایران، فعالیت‌های آموزشی، تربیتی و فرهنگی را با مشکلات زیادی مواجه نموده است.

وی در این نامه با اشاره به شکل‌گیری اجماع جهانی و پویش‌های سیاسی سایر کشورها در خصوص رفع تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، افزود: انتظار می‌رود سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی یونسکو مطابق با مواضع اصولی خود، جهت رفع و لغو این تحریم‌‌ها و تبعیض‌های غیرانسانی، تلاش و ظرفیت خود را در این خصوص به‌کار گیرد.

کریمی تصریح کرد: طی سال‌های گذشته جمهوری اسلامی ایران تحت شدیدترین و ظالمانه‌ترین تهدیدهای غیرانسانی از سوی دولت آمریکا قرار گرفته است و هر روز زوایای جدیدی از این رویه بخش‌هایی از زندگی مردم را نشانه می‌گیرد و امور اقتصادی، آموزشی و فرهنگی را با اختلال مواجه می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها