موج
کدخبر : ۳۲۷۳۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327358

همه چیز درباره شبکه آموزش شاد؛

سامانه شاد سامانه آموزش به صورت آنلاین است که برای دانش آموزان و فعالیت های مربوط به آن ها به شمار می آید و دانش آموزان موظف هستند در ساعات مقرر، در کلاس های مجازی شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، با تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا، وزارت آموزش و پرورش  راه حل های مختلفی را در نظر گرفت تا بتواند آسیب های ناشی از تعطیلی مدارس را به حداقل برساند و در قدم اول برای جبران مشکل کسری ساعات آموزشی به سراغ تلویزیون رفت و تصمیم گرفت که آموزش تلویزیونی را آغاز کند. براین اساس آموزش ‌های تلویزیونی از دهم اسفند 98 از شبکه آموزش شروع شد و چندی بعد هم شبکه چهارسیما به این آموزش ‌ها اضافه شد.

در پی استقبال دانش آموزان و والدین آن ها از پخش کلاس دانش آموزان در تلویزیون، وزارت آموزش و پرورش تصمیم گرفت دامنه آموزش از راه دور مدارس را گسترش دهد. از همین رو سامانه ای با عنوان  شاد را به منظور برگزاری کلاس های مجازی ایجاد کرد.

سامانه شاد که در ابتدا شبکه اجتماعی دانش‌آموزان بود و بعد به شبکه آموزش دانش ‌آموزی تغییر نام داد سامانه ای تخصصی برای دانش آموزان و فعالیت های مربوط به آن ها به شمار می آید. این سامانه در ابتدا از 21 فرودین ماه چند روزی به صورت آزمایشی راه اندازی شد و سپس از روز اول اردیبهشت 99  به طور رسمی برای کل مقاطع فعال شد.

در این سامانه آموزش به صورت آنلاین انجام می شود و دانش آموزان موظف هستند در ساعات مقرر ، در کلاس های مجازی شرکت کنند. ورود و خروج دانش آموزان در این شبکه آموزشی ثبت می گردد ، یعنی حضور و غیاب آن ها کاملا تحت کنترل قرار دارد. هم چنین اگر دانش آموزی بدون هماهنگی  کلاس درس خود را ترک کند ، برای او غیبت در نظر گرفته می شود.

چنانچه امکان حضور در کلاس های آنلاین برای دانش آموز وجود نداشته باشد ، می تواند از فایل های ذخیره شده آن ها استفاده نماید اما باید این موضوع را با معلم و مدیر مدرسه خود مطرح کند.

* راهنمای ورود به سامانه شاد

فرآیند ورود به سامانه شاد طی سه مرحله از سوی مدیر مدرسه، معلم ها و دانش آموزان انجام می شود. ورود به سامانه شاد ، نیاز به نصب برنامه شاد و یا ثبت نام در نسخه تحت وب این سامانه دارد.

ثبت نام و ورود به گروه های کلاسی در شبکه شاد

اپلیکیشن شاد برای تمامی مقاطع تحصیلی در دسترس می باشد و مدارس کلاس های درسی خود را از طریق این نرم افزار برگزار می کنند. دانش آموزان به منظور احراز هویت در سامانه شاد می بایست ابتدا نرم افزار سامانه شاد را از طریق نشانی اینترنتی shaddl.medu.ir دانلود کنند و یا از طریق نسخه تحت وب سامانه شاد به نشانی shadweb.iranlms.ir اقدامات لازم را انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

دانلود نرم افزار شاد

سپس مراحل ثبت نام را طبق راهنمای زیر انجام دهند:

در صفحه اول بر روی دکمه ورود به برنامه کلیک کنید.

در مرحله بعد شماره تلفن همراه خود را درج کنید و بر روی کلید ورود کلیک نمایید.

یک کد فعال سازی برای شماره تلفنی که در مرحله قبل وارد کرده اید ، ارسال می شود. آن را در کادر دوم وارد کنید و دکمه ورود را فشار دهید.

سپس باید نام و نام خانوادگی خود را ثبت کنید و بر روی علامت تاییدی که در سمت چپ و بالای صفحه وجود دارد، کلیک نمایید.

در صفحه پیام رسان اپلیکیشن ، گزینه اول را که با عنوان ورود مدیر / معلم / دانش آموز مشخص شده است، انتخاب نمایید.

در این مرحله باید نقش خود را از میان سه گزینه مدیر، معلم و دانش آموز برگزینید.

سامانه شاد

این قسمت برای شما مدیران و معلمان مطابق تصویر سمت چپ می باشد که باید کد ملی خود را وارد کنید تا اطلاعات مربوط به شما نمایان گردد اما برای شما دانش آموزان صفحه ای مانند تصویر سمت راست نمایان می شود که باید بر روی گزینه افزودن دانش آموز کلیک نمایید.

سامانه شاد

سپس برای دانش آموزان پیغامی با محتوای دانش آموز گرامی ، شما هم اکنون جهت احراز هویت به سامانه آموزش و پرورش هدایت می شوید. نمایش داده می شود. مطابق تصویر ، بر روی لینک انجام احراز هویت کلیک کنید.

سامانه شاد

در این مرحله به سامانه احراز هویت شبکه آموزشی دانش آموزان منتقل می شوید که باید اطلاعات خواسته شده را به درستی ثبت کنید و در نهایت دکمه موجود در پایین صفحه با عنوان  ورود به گروه کلاس من را بفشارید.

سامانه شاد

در این مرحله ممکن است با ارور سامانه شاد مواجه گردید اما نگران نباشید. مجددا وارد برنامه شاد شوید و گزینه ورود مدیر / معلم / دانش آموز را برگزینید.

سامانه شاد

نقش  دانش آموز را انتخاب نمایید.

 

سامانه شاد

این بار بر روی لیست دانش آموزان کلیک کنید تا اطلاعات و لیست کلاس های شما نمایان شوند.

سامانه شاد

 

تمامی مدارس موظف هستند ، برنامه آموزشی کلاس هایی که ساعت آن ها با آموزش تلویزیونی تداخل دارند را دانلود کنند و با بارگذاری آن ها در سامانه شاد، دسترسی را برای تمامی دانش آموزان سهولت ببخشند. در نتیجه می توان گفت برای دانش آموزی غیبت محسوب نمی شود اما او باید در مهلت معینی نسبت به دریافت و مشاهده محتوای آموزشی موجود در شبکه آموزشی دانش آموزی، اقدام کند.

دانش آموزان باید بدانند که فعالیت های آن ها در فضای مجازی و نیز ارزشیابی هایی که در این مدت انجام شود ، به منزله نمره مستمرشان خواهد بود.

 تلفن «43081» تنها شماره مرکز پاسخگویی تلفنی راهنمای شبکه شاد است که برای پاسخگویی به مشکلات کاربران در نظر گرفته ‌شده است و هزینه آن برابر استاندارد مخابرات مانند تلفن ثابت شهری است و از ساعت ۹صبح لغایت ۱۴در روزهای کاری پاسخگوی سوالات احتمالی است.

گفتنی است؛ این شبکه به ‌طور انحصاری تحت مدیریت و مالکیت آموزش ‌و پرورش است و هیچ فرد، شرکت، پیام رسان و یا مجموعه‌ای در فعالیت‌های آن مشارکت یا انتفاع  ندارد و تمام اطلاعیه‌ های مربوط به شاد صرفا از طریق کانالهای پیش بینی شده در شاد و یا پایگاه اطلاع رسانی وزارت متبوع انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  لطفا مسئله احراز هویت رو پیگیری کنید چند بار زدم عما میگه هطای اتصال ssl

  • منشماره میزنم میگه خطادربرقراری سرور چیکار کنم من

 • باسلام وتحیات الهی .شبکه شاد اگر دوقسمت طراحی میشد یکی برای کلاس عمومی ویکی برای کلاس خصوصی که مربوط به مشکلات واشکالات دانش آموز که به صورت محرمانه برایش ارسال بشه که اولیاء ودانش آموز دیگه نبینند.سپاس

 • پاسخ

  مصخره ترین و بدترین برنامه در کل کشور بابا دیگه این شاد رو درست کنین

 • پاسخ

  خاک برسرتون با برنامتون فقط همین

 • پاسخ

  من هر سری برای احراز هویت اقدام میکنم میگه خطا در برقراری ارتباط با سرور لطفا کمک کنید

 • پاسخ

  هی میزنه دسترسی به این سایت مقدور نیست اه

 • پاسخ

  ازمنهم مثل دوستمون محمد امین قیاثی میکنه

 • پاسخ

  ازمن هم میگه خطادربرقراری........

 • پاسخ

  خاک تو سرتون با این برنامه چرتتون 💩💩💩. فقط علکی یه برنامه ای که اصلا هم کار نمیکنه رو درست کردن ، تا ما استفاده کنیم ازش .. من صد بارررر احراز هویت انجام دادم اما همش میگه معتبر نیست .

 • پاسخ

  هرچی اطلاعات را وارد کردم میگم صحیح نیست چه کنم؟

 • پاسخ

  افتضاححححححح

 • پاسخ

  افتضاح ترین برنامه است هرچقدر کدملی . سال و ماه روز تولدم .ورو وارد میکنم مینویسه اخطار یعنی چی اخه .این برنامه چیه ؟ترووووووووخدا یه چیزی درست کنید ما هم استفاده کنیم مابچهای زنجان چ گناهی کردیم گیرشمااموزشوپرورش بی عقل افتادیم هروزیه بلایی به سرمون میارین.

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها