موج
کدخبر : ۳۲۷۳۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327315

سعید نمکی:

وزیر بهداشت گفت: امسال حدود ۸۰۰۰ تخت جدید به شمار تخت‌های کشور در مناطق کمتر توسعه یافته اضافه خواهیم کرد که قسمتی از آن مربوط به پروژه سال ۹۹ ما و بخش دیگر مربوط به پویش ۲۰۵۰ است.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم افتتاح بیمارستان ۱۲۴ تخت ‌خوابی در شهرستان لامرد استان فارس که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: بیمارستانی که با همت مردم شریف این منطقه و کمک خیر عزیز و سایر دوستان امروز افتتاح می‌شود یکی از مراکز بسیار مهم و قابل استفاده خواهد بود. 

وی افزود: امسال حدود ۸۰۰۰ تخت جدید به شمار تخت‌های کشور در مناطق کمتر توسعه یافته اضافه خواهیم کرد که قسمتی از آن مربوط به پروژه سال ۹۹ ما و بخش دیگر مربوط به پویش ۲۰۵۰ است که قرار بود در طول ۲۰ هفته تا هفته سلامت هر هفته ۵۰ پروژه را با اولویت نقاط کمتر برخوردار افتتاح کنیم که به دلیل مشکلات ناشی از کرونا در اسفندماه بر زمین ماند. امسال در پیگیری طرح تحول سلامت و توسعه زیرساخت‌ها در مناطق کمتر توسعه یافته، توسعه بخش بهداشتی نیز صورت خواهد گرفت.

وزیر بهداشت در ادامه با تشکر از همه همکارانش برای مبارزه با بیماری کرونا، گفت: دستاوردهای بسیار مطلوبی در این زمینه با لطف خداوند، همکاری مردم،‌ جانفشانی کادر درمانی کشور در عرصه بین‌المللی به دست آمد. به همکاران عزیزم در استان فارس به عنوان یکی از استان‌های موفق که هم مرگ ومیر را به حداقل رساندند و هم مدیریت بیماری را به نحو احسن انجام دادند تشکر می‌کنم.

در ادامه برنامه آیین بهره برداری از طرح‌های ملی و زیربنایی در استان فارس،  قاسم جانبابایی ـ معاون درمان وزارت بهداشت،‌ بیان کرد: امروز آرزوی چندین ساله مردم شهرستان لامرد برآورده شد. با توجه به موقعیت شهر لامرد خوشبختانه از سال ۹۳ با همت خیر بزرگی به نام حاج حیدر کار ساخت بیمارستان آغاز شده است و با تلاش همکاران ما در وزارتخانه این پروژه تکمیل و تجهیز شده است و بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه اتمام پروژه برآورد می‌شود.

وی افزود: این بیمارستان ۱۲۴ تخت‌خوابی با بخش‌های تشخیصی، MRI، جراحی، اطفال و بخش‌های ویژه در ساختمانی نو آغاز به کار خواهد کرد. این بیمارستان اولین بیمارستان از آن ۴۸ بیمارستانی است که قرار است با همت دولت و وزیر افتتاح شود.

* کرونا به ما ثابت کرد هیچ کشوری از ما جلوتر نیست

وی در خصوص افتخارات استان فارس در مقابله با کرونا، اظهار کرد: کرونا به ما ثابت کرد هیچ کشوری از ما جلوتر نیست. یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران ساخت شبکه‌ بهداشتی است که پس از انقلاب آغاز شد و این ساختار آن چیزی است که امروز به داد مردم رسیده است. توسعه و تقویت زیرساخت شبکه در طرح تحول سلامت که به آن تاکید می‌شد در این دولت تحقق یافته و آنچه که دنیا امروز با آن به صورت مشکل مواجه است نداشتن شبکه بهداشتی است. استان فارس تاکنون توانسته بالای ۳۰هزار مورد مشکوک به کرونا را با استفاده از ظرفیت نظام شبکه شناسایی کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها