موج
کدخبر : ۳۲۶۶۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326624

محسن هاشمی در جلسه شورای شهر با اشاره به کسری بودجه شهرداری گفت: اعلام آمار جداگانه مبتلایان و قربانیان کرونا در پایتخت جهت برنامه‌ریزی دقیق ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در دویست و نهمین جلسه شورای شهر درباره موضوع کرونا و شیوع آن در پایتخت گفت: شهرداری و به طور کلی مدیریت شهری از ابتدای شیوع این بیماری در کنار وزارت بهداشت بوده و اقدامات لازم را انجام داده است.

وی گفت‌:‌در حال حاضر از وزارت بهداشت درخواست داریم که آمار قربانیان و مبتلایان کرونا را به صورت جداگانه اعلام کند تا بتوان تصمیمات دقیقی در این زمینه اتخاذ کرد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: برای اداره پایتخت ماهانه 2 هزار میلیارد تومان منابع نقد لازم است و اگر بودجه‌های عمرانی و توسعه تخصیص پیدا نکند تنها هزینه‌های جاری و ضروری شهر ماهانه بیش از هزار میلیارد تومان خواهد بود که این موضوع به معنی کسری بودجه 50 درصدی شهرداری است.

هاشمی بیان داشت: بسیاری از تصمیماتی که توسط ستاد کرونا اتخاذ شده بار مالی برای شهرداری به همراه داشته است که تداوم فعالیت سیستم حمل و نقل عمومی و ادارات و سازمان‌های وابسته به شهرداری با دو سوم کارکنان همچنین تمدید فرصت پرداخت عوارض و منابع از عوامل مؤثر بر متوازن نبودن منابع و هزینه‌های شهری محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع کرونا ضدعفونی قطارهای مترو و اتوبوس انجام گرفته و در حال انجام است که همه این موضوعات نیازمند منابع بوده و بر هزینه‌های نگهداشت شهر افزوده می‌شود لذا دولت باید در شرایط کنونی با تأمین منابع مالی اقدامات لازم را انجام دهد تا حداقل فعالیت‌های ضروری نگهداشت شهر ادامه یابد.

رئیس شورای شهر تهران گفت:‌ما از مسؤولین وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا درخواست داریم تا با دوری از شتاب‌زدگی در رفع محدودیت‌های ایجاده شده دستاوردهای دو ماه گذشته را با خطر مواجه نکنند تا موج جدید بیماری کرونا را شاهد نباشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها