موج
کدخبر : ۳۲۳۴۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323495

غلامحسین اسماعیلی:

سخنگوی قوه قضاییه گفت: نیاز کشور این است که تولید در داخل کشور سیر صعودی به خود بگیرد و قدم های بلندی در این زمینه برداشته شود

به گزارش خبرگزاری موج، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در مصاحبه با برنامه «فردای روشن» که از آنتن رادیو گفتگو پخش می شد، با بیان اینکه مقام معظم رهبری سال 1399 را به عنوان سال جهش تولید نامگذاری کرده‌اند، اظهار کرد: در سال گذشته نیز مقام معظم رهبری بر موضوع حمایت از تولید تاکید کردند و این موضوع باعث شد که در بخش‌های مختلف اقدامات مناسبی در راستای حمایت از تولید انجام شود .

وی با بیان اینکه در همین ارتباط قوه قضائیه جهت پاسخگویی به فرمان و سیاست‌های ابلاغی از سوی ایشان در بحث رونق تولید ملی و افزایش اشتغال گام های مناسبی را برداشت ، افزود : گزارش‌هایی که از واحدهای مختلف قوه قضاییه ارسال شده حکایت از این دارد که در سال گذشته با کمک قوه قضاییه 994 واحد صنعتی که تعطیل شده بودند یا در شرف تعطیلی بوده اند به چرخه تولید بازگشته اند و از بیکار شدن کارگران در این واحدهای تولیدی جلوگیری شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه در قوه قضائیه این آمادگی را داریم که با همکاری با مدیران اجرایی و متولیان بخش های مختلف در راستای گسترش تولید در کشور فعالیت کنیم افزود: آنچه که از سوی مقام معظم رهبری در این زمینه مطرح شده یک سیاست و تدبیر ولایی و هم چنین سیاستی است که بر اساس کارهای کارشناسی و نیازسنجی کشور ابلاغ شده است.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه نیاز کشور این است که تولید در داخل کشور سیر صعودی به خود بگیرد و قدم های بلندی در این زمینه برداشته شود ،اظهار کرد : این در شرایطی است که دشمنان به دنبال این هستند که به کشورمان در حوزه های اقتصادی آسیب برسانند.

وی با بیان اینکه در راستای حمایت از تولید باید به توانمندی های داخلی توجه بیشتری شود، تاکید کرد : افزایش تولید در کشور ضمن اینکه باعث می‌شود وابستگی ایران به دیگر کشورها و همچنین درآمدهای نفتی کمتر شود این زمینه را فراهم می‌کند که در زمره کشورهای صادر کننده قرار بگیریم .

این مقام مسئول در قوه قضائیه با بیان اینکه این قوه تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا موانع موجود در راه تولید را با کمک دستگاه‌های اجرایی و زیربط برطرف کند، گفت: از جمله این اقدامات نظارت بر تسهیلاتی است که ارائه می‌شود که ما معتقدیم با اجرای قانون باید از انحراف تسهیلات ارائه شده در این زمینه، جلوگیری کرد و تسهیلات به کسانی ارائه شود که به واقع دغدغه تولید و حرکت در این مسیر را دارند.

* برخورد جدی قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی در راستای حمایت ازتولیدکنندگان

اسماعیلی همچنین به عزم قوه قضاییه جهت مقابله به مفسدان اقتصادی و سودجویان اشاره و اظهار کرد : در راستای حمایت از کسانی که می خواهند در مسیر صحیح تولید حرکت کنند قطعاً باید با افراد سودجو این عرصه مبارزه کرد و این موضوع قطعا مورد توجه قوه قضاییه است .

وی در پایان صحبت ها خود با بیان اینکه آنچه که از سوی مقام معظم رهبری در امر تولید مطرح شده افقی دست یافتنی است، افزود : ما با اتکا به نیروهای زحمتکش کشور و نسل جوان و رفع موانع تولید می توانیم به این افق دست پیدا کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها