موج
کدخبر : ۳۲۲۸۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322809

اسفنانی:

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران گفت: دستکش و مواد ضدعفونی کننده به حد وفور در کشور یافت می‌شود اما ممکن است در نظام توزیع مشکلاتی وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، محمدعلی اسفنانی ، مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران در ارتباط تلفنی با برنامه صبح و گفت‌وگو در رابطه با آمار کشوری و استانی اقلام احتکار شده از کشف و ضبط بیش از پنج میلیون ماسک، بیش از پنج میلیون جفت و ۱۷۰۰ کارتن دستکش و چندین هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده توسط سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد و گفت: قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده‌های مربوطه کیفرخواست را صادر کرده و هم اکنون نیز در حال رسیدگی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران افزود: قانون تعزیرات و امور صنفی برای احتکار، جزای نقدی و ارزی کالا به دست مصرف کننده را در نظر گرفته و طبق "قانون مبارزه با اخلالگران اقتصادی" نیز اگر احتکار باعث اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی شود از پنج تا ۲۰ سال حبس دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: شاید ما مانند ایتالیا بحث قرنطینه و جریمه‌های سنگین خروج از منزل را نداشته باشیم اما مقررات ما در بحث برخورد با احتکار قطعا به همین سبک و سیاق سنگین و بازدارنده است.

اسفنانی با بیان اینکه برخی استان‌ها در تهیه اقلام بهداشتی به ویژه ماسک دچار مشکل هستند، گفت: دستکش و مواد ضدعفونی کننده به حد وفور در کشور یافت می‌شود اما ممکن است در نظام توزیع مشکلاتی وجود داشته باشد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران با بیان اینکه مشکل کمبود ماسک در حال رفع شدن است، عنوان کرد: امیدواریم با واردات و افزایش تولید ماسک در داخل کشور مشکل کمبود ماسک در استان‌ها نیز حل شود.

وی در رابطه با میزان احتکار در روزهای اخیر عنوان کرد: گزارش‌ها حاکی از کاهش کشفیات اقلام احتکار شده است که این نشان می‌دهد میزان احتکار کاهش پیدا کرده است.

اسفنانی با بیان اینکه محلول ضدعفونی کننده و دستکش در داروخانه‌ها و مراکز فروش تجهیزات پزشکی قابل تهیه هستند، افزود: اقلام کشف شده توسط سازمان تعزیرات در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد تا خودشان متناسب با نیاز توزیع کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها