موج
کدخبر : ۳۲۲۴۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322416

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی وضعیت آب‌وهوایی کشور طی پنج روز آینده را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح وضعیت آب‌وهوایی کشور طی پنج روز آینده، از ورود یک سامانه بارشی به کشور از ظهر امروز(۲۳ اسفندماه) خبر داد.

وی افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی از بعد ازظهر امروز (۲۳ اسفندماه) سامانه بارشی وارد کشور شده است و از اواخر این روز و روز شنبه (۲۴ اسفندماه) در برخی نقاط شمال غرب، غرب، جنوب غرب، شمال خلیج فارس، دامنه‌های زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در روز شنبه (۲۴ اسفندماه) در برخی نقاط استان‌های خوزستان و ایلام پدیده خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست همچنین در روز یکشنبه (۲۵ اسفندماه) در غرب، جنوب غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، در شمال غرب و دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی، نواحی مرکز و شرق کشور بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: در روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۶ و ۲۷ اسفندماه) در نوار شمالی کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی شده است. ضمن اینکه در روز دوشنبه در نواحی مرکزی و شرقی کشور بارش پراکنده رخ خواهد داد. در عین حال شمال خلیج فارس نیز در روز شنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان درباره وضعیت جوی پایتخت در دوروز آینده گفت: در روز شنبه (۲۴ اسفندماه) آسمان تهران نیمه‌ابری در برخی ساعات ابری همراه با بارش پراکنده و گاهی وزش باد خواهد بود و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۲۰ و ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. روز یکشنبه (۲۵ اسفند ماه) آسمان پایتخت نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش‌ پراکنده و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۱۷ و ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها