موج
کدخبر : ۳۲۱۹۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321942

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز (20 اسفند) سامانه بارشی از مرزهای شرقی کشور خارج می شود و جوی به نسبت پایدار بر بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: با بیان این که بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز (20 اسفند) سامانه بارشی از مرزهای شرقی کشور خارج می شود و جوی به نسبت پایدار بر بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد شد.

وی اظهار کرد: همچنین طی امروز وزش باد شدید برای مناطقی از شرق و جنوب شرق کشور و استان کرمان پیش بینی می شود. این وضعیت در مناطق ذکر شده به جز استان کرمان تا روز پنج شنبه( 22 اسفند) ادامه دارد.

وی افزود: وزش باد شدید در برخی مناطق همراه با خیزش گرد و خاک ، کاهش کیفیت هوا و کاهش میزان دید افقی است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که روند افزایش نسبی دمای هوا از امروز آغاز می شود و تا جمعه (23 اسفند) ادامه دارد، افزود: از اواخر روز جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری بارش پراکنده باران در شمال غرب کشور آغاز می شود و روز شنبه (24 اسفند) گستره بارش ها به مناطق غربی، دامنه های زاگرس و البرز جنوبی می رسد.

به گفته ضیاییان، امروز بعدازظهر از ارتفاع امواج در خلیج فارس کاسته می شود. همچنین دریای عمان به ویژه شرق آن تا روز پنجشنبه (۲۲ اسفند) مواج است.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (21 اسفند) صاف در بعدازظهر وزش باد و به تدریج ابری با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد و روز پنج شنبه (22 اسفند) نیز صاف تا قسمتی ابری و در بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای 9 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها