موج
کدخبر : ۳۲۱۷۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321731

سردار اشتری:

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر حمایت و همراهی نیروی انتظامی با تصمیمات ملی در خصوص مهار، کاهش و کنترل ویروس کرونا، گفت: در شرایط حاضر، سلامت عمومی، همچون امنیت، خط قرمز پلیس است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در نشست فصلی هیات رئیسه، معاونان و روسای پلیس‌های تخصصی بعد از شنیدن گزارش فرماندهان انتظامی استان‌ها درباره طرح مقابله با ویروس کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد با تبریک میلاد باسعادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز پدر، گفت: امروز مدافعان امنیت در کنار مدافعان سلامت برای ارتقای شاخصه‌های امنیت و سلامت کشور مشغول خدمت رسانی مجاهدانه به مردم عزیز کشورمان هستند؛ به آن‌ ها اطمینان می‌ دهیم که ایثارگری‌ ها و تلاش‌ های این عزیزان در حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران اسلامی ماندگار خواهد شد.

وی با تاکید بر حمایت و همراهی نیروی انتظامی با تصمیمات ملی در خصوص مهار، کاهش و کنترل ویروس کرونا، گفت: در شرایط حاضر، سلامت عمومی، همچون امنیت، خط قرمز پلیس است، به همین دلیل روند برخورد و دستگیری با احتکارکنندگان لوازم و تجهیزات بهداشتی و درمانی مورد نیاز مردم از سوی پلیس امنیت اقتصادی و فرماندهان انتظامی سراسر کشور بیش از پیش، تشدید خواهد شد.

سردار اشتری با اشاره به مطالبه به حق مردم برای دسترسی و تهیه اقلام بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی کننده، تصریح کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا، پلیس با اولویت قراردادن تامین نیاز‌های مردم در زمینه اقلام بهداشتی، به صورت قاطع با احتکارکنندگان برخورد کند و اجناس کشف شده به سیستم قضائی برای توزیع بین مردم در اختیار مسئولان ذی‌ربط قرار دهد؛ ضروری است چرخه توزیع این اقلام، توسط وزارت بهداشت اصلاح شود.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به رصد و مدیریت فضای مجازی و برخورد با شایعه پردازان و تشویش گران اذهان عمومی به منظور حفظ آرامش جامعه تاکید کرد و گفت: با انتشار دهندگان هرگونه اخبار جعلی و کذب در فضای مجازی از سوی کاربران که موجب تشویش اذهان عمومی شود، قاطعانه برخورد می‌کنیم، در این راستا با تلاش شبانه روزی پلیس فتا، افرادی دستگیر شده اند.

وی به ابلاغ دستورالعمل خودمراقبتی و رعایت اصول بهداشتی در ناجا و توزیع بسته‌های بهداشتی با اولویت مراکز درمانی، آموزشی، عملیاتی و ستاد‌های پرجمعیت ناجا اشاره و تصریح کرد: همچنین تدابیر بهداشتی و مراقبتی در پادگان و مراکز آموزش با جدیت دنبال می‌شود.

فرمانده ناجا ضمن تقدیر از همکاری بسیار خوب هموطنان در اجرای ماموریت‌های پلیسی و نیز رعایت قوانین و مقررات، گفت: از اقدامات جهادی و موثر همکاران پلیس در سراسر کشور و همراهی خانواده‌های آن‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها