موج
کدخبر : ۳۲۱۴۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321454

علیرضا رییسی:

معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار کرد: از سه طریق طرح بسیج ملی شکست کرونا در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید ب اینکه طرح بسیج ملی مقابله با ویروس کرونا از روز یکشنبه هفته آینده در همه استان‌های کشور اجرا می‌شود، اظهار کرد: از سه طریق طرح بسیج ملی شکست کرونا در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح بسیج ملی شکست کرونا از پنج شنبه در استان‌های قم، گیلان، مازندران و گلستان آغاز شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: چنانچه ماموران بهداشت به در منازل مردم مراجعه کنند اقدام به آموزش افراد و یا گندزدایی اقدام می‌کنند.

رئیسی با بی نظیر خواندن توانایی و زیر ساخت‌های وزارت بهداشت در سطح کشور، گفت: وزارت بهداشت با داشتن ۳۰ هزار مرکز بهداشتی و درمانی در اقسی نقاط کشور می‌تواند در پوشش طرح بسیج ملی شکست کرونا اقدام کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این طرح دو هدف را دنبال می‌کند. مراقبت غیر حضوری از خانوار‌ها با توجه به پرونده الکترونیک و دیگر بهداشت عمومی محیطی است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به کمک ارگان‌های دیگر می‌تواند تا ۵۰۰ هزار نفر نیرو در اختیار بگیرد، افزود: مدیریت اجرای طرح بسیج ملی شکست کرونا به عهده وزارت بهداشت است و تا پایان هفته آینده در تمام کشور فراگیر می‌شود.

رئیسی سه روش را برای کنترل و مراقبت از سلامت افراد و خانوار‌ها را معرفی کرد؛ سامانه خود ارزیابی الکترونیکی کرونا salamat.gov.ir، سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و ارتباط تصویری و اینترنتی با کارشناسان وزارت بهداشت از جمله راه‌های کنترل سلامت خانوار‌ها است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها