موج
کدخبر : ۳۱۹۹۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319913

سردار رحیمی:

رییس پلیس پایتخت گفت: ماموران پلیس موفق شدند ۱۲۰ کانال را که به صورت غیرقانونی فعالیت کرده و اقدام به اعلام قیمت طلا، ارز و ... کرده بودند شناسایی کنند که گردانندگان این کانال‌ها نیز شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری موج،  سردار حسین رحیمی ، رییس پلیس پایتخت در برنامه کشفیات ارز و مواد محترقه قاچاق که صبح امروز سه شنبه در مقر ستاد فاتب برگزار شد اظهار کرد: یگان‌های مختلف در پلیس با توجه به نزدیک شدن چهارشنبه آخر سال از چندین ماه قبل اقدامات خود برای برخورد با موادمحترقه غیر مجاز و خطرناک را در دستور کار قرار دادند که در همین راستا تاکنون بالغ بر ۶ تن انواع مواد محترقه غیر مجاز و قاچاق از سوی ماموران پلیس کشف و ضبط شد. همچنین ۵ هزار عدد انواع مواد محترقه دست ساز و خطرناک نیز از سوی ماموران کشف شده است.

رحیمی به برخورد پلیس با قاچاق ارز نیز اشاره کرد و گفت: یکی از عوامل افزایش قیمت ارز دلالان و افراد سودجو هستند به طوری که تنها چند دقیقه پس از ماجرای لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف اعلام شد که بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان قیمت ارز افزایش یافته، این اقدام در فضای مجازی انجام شد و معلوم نبود که چه پایه و اساسی دارد.

وی افزود: در همین راستا نیز ماموران پلیس به ماجرا ورود کرده و موفق شدند ۱۲۰ کانال را که به صورت غیرقانونی فعالیت کرده و اقدام به اعلام قیمت طلا، ارز و ... کرده بودند شناسایی کنند که گردانندگان این کانال‌ها نیز شناسایی و دستگیر شدند.

رحیمی در عین حال از رصد بیش از ۵۰۰ نفر از دلالان و سوداگران بازار سکه و ارز خبر داد و گفت: بانک اطلاعات این افراد در اختیار پلیس است و در صورتی که دست به هرگونه اقدام خلاف قانون بزنند سریعا دستگیر خواهند شد.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی ماموران پلیس در روزهای اخیر گفت: ۳۷ نفر از کسانی که اقدام به فضا سازی برای افزایش قیمت ارز در فضای مجازی کرده بودند از سوی ماموران پلیس دستگیر شدند که از این افراد در مجموع بیش از دو میلیارد تومان ارز کشف شد. همچنین باندی شناسایی شد که اقدام به فروش برخی از زمین‌ها در شمال تهران و محدوده دارآباد کرده بودند که بیش از ۶ هزار و ۴۲۱ سند تقلبی از این افراد کشف و ضبط شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها