موج
کدخبر : ۳۱۹۲۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319286

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بعد از ظهر روز دوشنبه (۵ اسفند) با ورود یک سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی غرب و جنوب غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید و در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و مرکز کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیائیان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: از اواسط امروز ۳ اسفند و طی فردا ۴ اسفند با عبور امواج ضعیف تراز میانی در برخی نقاط شمال غرب ارتفاعات البرز مرکزی و به تدریج در برخی از نقاط شمال شرق بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می‌شود و بعد از ظهر روز دوشنبه (۵ اسفند) با ورود یک سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی غرب و جنوب غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید و در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و مرکز کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد.

ضیائیان افزود:‌ بارش در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است. همچنین طی روز سه شنبه (۶ اسفند) این سامانه تقویت می‌شود و نیمه غربی کشور دامنه‌های جنوبی البرز سواحل دریای خزر ، مرکز و شمال شرق  کشور را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به این که در این روز شدت بارش در سواحل دریای خزر دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و غرب کشور است تصریح کرد:‌ همچنین اواخر وقت سه شنبه ۶ اسفند با توجه به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش می‌یابد و با افزایش سرعت وزش باد دریای خزر را مواج می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد:‌ این سامانه روز چهارشنبه ( ۷ اسفند) در دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی، سواحل شمالی و شمال شرق کشور فعال است و به تدریج اواخر وقت روز چهارشنبه هفتم بهمن از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

خلیج فارس نیز طی روز سه‌شنبه مواج خواهد بود.

وی در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران، فردا (۴ بهمن) صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای شش و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد و روز دوشنبه (۵ اسفند) نیمه ابری همراه با غبار محلی در بعد از ظهر افزایش ابر و در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها