موج
کدخبر : ۳۱۷۴۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317463

صبح امروز دوشنبه ۲۱ بهمن یادمان جهان پهلوان تختی با حضور جمعی از مسوولان شهری رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، صبح امروز دوشنبه ۲۱ بهمن از سردیس و یادمان جهان پهلوان غلامرضا تختی با حضور شهردار منطقه ۱۲ رونمایی شد.

در این مراسم علی محمد سعادتی، محمدرضا طالقانی از پیشکسوتان عرصه کشتی، حق شناس عضو شورای اسلامی و جمع دیگری از مسؤولان حضور داشتند.

این سردیس و‌ نماد سنگی که نیم تنه غلامرضا تختی است در ابتدای خیابان تختی از سمت خیابان مولوی واقع شده است.

محمدرضا طالقانی در ابتدای این مراسم گفت: ای کسانی که از شورای شهر نیامدید اشکال ندارد که نیامدید چون مردم آمدند و اینجا را با گرمای خودشان گرم و گرمتر کردند.

طالقانی با گلایه از برخی از اعضای شورای شهر که در این مراسم حضور نداشتند، گفت: اشکالی ندارد هرجا که مردم باشند آنجا گرم است و کمبود و خلأیی حس نخواهد شد. مردم پای کار نظام هستند حتی اگر شما نیایید.

وی ادامه داد: من بچه درخونگاه یعنی همان قدیمی‌ترین محله تهران هستم و خوشحالم که این نماد برای آقای تختی طراحی و ایجاد شده است.

این پیشکسوت کشتی کشورمان گفت: مشکلات در کشورمان زیاد است اما خدا رو شکر کار و تلاش هم زیاد است. دست مریزاد که یاد تختی و امثالهم را گرامی می‌داریم زیرا این نماد مردمی بودن است.

طالقانی ادامه داد: اینکه تکیه‌گاه‌های مردم که همان پهلوانان بوده اند را بزرگ بشماریم تا مردم خیالشان راحت باشد که جوانمردی و بزرگی و فتوت نمرده است.

وی افزود: همین امروز وقتی سردار سلیمانی اینگونه از مردم مدال می گیرد و سردار دل ها می‌شود دلیلش این است که برای مردم همه کار کرده است و اگر سایر مسؤولان هم برای مردم کار کنند حتما پیش مردم عزیز و بزرگ خواهند شد.

علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ شهر تهران در این مراسم گفت: ما به تختی ها و سرداران رشید مان نیاز داریم و امروز اگر با این بهانه نام آنها را می بریم باید خدا را شاکر باشیم.

شهردار منطقه ۱۲ ادامه داد: در رابطه با تختی صحبت کردن از کسی مثل من حتما بر نخواهد اما اما آن چیزی که باید بگویم این است که بسیاری از موضوعات ما به خاطر دور شدن از اخلاقیات است.

وی افزود: بخشی اخلاق شهروندی است و بخشی هم اخلاق فردی است و ربطی هم به مقام و مسوولیت و این چیزها ندارد و باید بپذیریم که دیگر خواهی های گذشته به خودخواهی تبدیل شده است.

شهردار منطقه ۱۲ تصریح کرد: در گذشته همه اعضای یک محله به فکر هم محله ای خود بودند و نمی گذاشتند کسی با مشکل روزگار سر کند اما امروز این فرهنگ از بین رفته و به خود و خانواده و پولمان توجه می کنیم

سعادتی گفت: آثار آن فرهنگ ها شده بود آن محله های خوبی که داشتیم اما آثار رفتار امروژمان می شود برید درختان و استفاده زیاد از خودروهای شخصی و آلودگی شهری.

وی ادامه داد: آقا تختی در عین قهرمانی ها و مدالها اگر اسمش ماندگار شده است به خاطر مردانگی و بزرگواری و مرام و معرفتش بوده است و ما هم شرمنده اینم که هنوز کار خاصی برای این پهلوان مان نکرده‌ایم.

شهردار منطقه ۱۲ گفت: ما علاقه داشتیم مالک زمین مجاور هم با ما همکاری میکردند تا اینجا مجدد همان زورخانه گردان فعال می شد در حالی که مالک با ما راه نیامد و نگذاشت آن طرح ذهنی مان شکل بگیرد.

سعادتی گفت: تمام تابلوهای خیابان از تختی به جهان پهلوان تختی تغییر کرده است و در تقاطع خیابان شوش و تختی هم مجسمه دیگری از این جهان پهلوان نصب شده است.

وی درخصوص ایام الله دهه فجر هم گفت: تنها گرامیداشت این ایام کافی نیست و مردم باید تلاش مسؤولان را ببینند زیرا ما که مدال نوکری مردم را داریم باید برای مردم کار کرده و تلاش کنیم.

محمد جواد حق شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در این مراسم گفت: مرام تختی بزرگ و ویژه بود و این را باید بیش از پیش به مردم نشان داد.

وی گفت: دهه فجر را هم گرامی میدارم انقلابی که براساس و پایه اسلام شکل گرفت و باعث شد تا مردم از چنگ ظلم رهایی پیدا کرده و طعم آزادی را بچشند.

حق شناس افزود درست خاطرم هست که این محله در سالهای انقلاب چه نقشی در پیروزی انقلاب داشت و چه مردمی در این منطقه زحمت کشیدند تا انقلاب پیروز شد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از دستاوردهای محله این بود که با تصمیم مردم همین خیابان خانی آباد به نام تختی نام گذاری شد و خوشحالیم که با همت شهردار منطقه و شورای شهر تهران نسبت تختی و خیابان را به خوبی تبیین کنیم.

وی تصریح کرد: نصب المان تختی در ابتدا و انتهای خیابان باعث می شود تا نام این جهان پهلوان بیش از پیش زنده و بر سر زبان باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها