موج
کدخبر : ۳۱۵۵۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315592

مومنی:

رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بالاترین میزان کشفیات مواد مخدر در تاریخ ایران و دنیا مربوط به سال جاری است و ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج،  اسکندر مومنی ، رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر صبح امروز سه‌شنبه ۸ بهمن در نشست سالیانه رؤسای پلیس مواد مخدر ناجا گفت: یکی از الویت‌های ما ساماندهی معتادان متجاهر است که با تلاش جمعی به ویژه دستگاه‌های مقابله‌ای از جمله نیروی انتظامی به مرحله قابل توجهی در این زمینه رسیده‌ایم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: باید بگوییم غرب تهران و مناطق مرکزی شهر در تصرف معتادان متجاهر و فروشندگان مواد مخدر بود و اگر فردی قصد عبور از این مناطق را داشت باید از بین این افراد عبور می‌کرد، معتادان متجاهر در این مناطق استحکاماتی چند لایه داشتند و در تصرف آنها بود اما با همت جمعی زندگی در آنجا جاری شد البته هنوز تا مرحله نهایی فاصله داریم.

وی خاطرنشان کرد: روزهای نخست تصور بر این بود که این کار (جمع‌آوری معتادان متجاهر) نیز مقطعی است اما اکنون امید در آنجا جاری شده و باید با اقدامات فرهنگی، زیباسازی شهری و سایر اقدامات این روند تثبیت شود.

مؤمنی با بیان اینکه بالاترین میزان کشفیات مواد مخدر در تاریخ ایران و دنیا مربوط به سال جاری است و ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده، تصریح کرد: البته کشفیات به تنهایی شاخص نیست اما این مقابله جهادگونه به صورت هدفمند صورت گرفت، نسبت به سال گذشته با افزایش عملیات و کشفیات، شاهد کاهش ۸۰ درصدی تعداد شهدای در راه مبارزه با مواد مخدر بودیم. (امسال سه نفر در راه مبارزه با این بلایای شوم به شهادت رسیدند.)

مؤمنی ادامه داد: در شناسایی اموال بیش از ۵۰ درصد و در کشفیات سلاح بیش از ۲۰ درصد افزایش داشتیم همچنین ۷۵ درصد کشفیات در شرق و حاشیه شرق کشور و ۷۴ درصد کشفیات توسط اقدامات اطلاعاتی و نه انتظامی صرف بود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر متذکر شد: اقدامات جهادگونه‌ای صورت گرفت و با همین امکانات موجود که نسبت به سال گذشته آنچنان تغییری نداشت، حاصل این دستاوردها بودیم.

به گفته مؤمنی در مجموع ۵۱ درصد عملیات‌ها و درگیری‌ها در راه مبارزه با مواد مخدر نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد.

وی با انتقاد جدی از عدم فعالیت کشورهای اروپایی در راه مبارزه با مواد مخدر، گفت: این کشورها نه تنها کمکی در این زمینه به جمهوری اسلامی نمی‌کنند بلکه با ایجاد مانع، سد راه ما می‌شوند، تولید مواد مخدر در افغانستان هر سال روند افزایشی دارد، اکنون تردیدی نیست که نیروهای آمریکایی و اشغالگران در افغانستان به روند تولید مواد مخدر کمک می‌کنند و در تلاش برای ناامن کردن منطقه با هر روشی از جمله حمایت از تولید مواد مخدر در افغانستان هستند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مقصد تولید اکثریت مواد مخدر کشورهای اروپایی است، عنوان کرد: اگر ایران از ترانزیت مواد مخدر به کشورهای اروپایی جلوگیری نکند، دامن‌گیر خودشان می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها