موج
کدخبر : ۳۱۴۲۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314276

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 76 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز یکشنبه ۲۹ دی ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 107 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 76 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

نظری گفت: بنا بر نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات روز یکشنبه (29 دی 98) با بارش برف و شرایط مساعد جوی جهت پراکندگی آلاینده‌ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط سالم و در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: با تداوم بارش در طول روز و عدم وزش باد مؤثر و شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها تا حدی محدود شده و با افزایش تردد خودروها انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

وی افزود: با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و برقراری شرایط ناسالم (به ویژه برای گروه‌های حساس) در پاره‌ای از مناطق پیش‌بینی می‌شود اگرچه نسبت به شب گذشته از شدت کمتری برخوردار خواهد بود.

نظری بیان کرد: در صبحگاه روز دوشنبه (30 دی 98) آسمان ابری و سرعت اندک باد همراه با آغاز تردد خودروها، سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوای شهرتهران را شاهد خواهیم بود. در طول روز آسمان ابری و گاهی وزش باد، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم کرده و احتمال بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق وجود خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: در شامگاه دوشنبه با ازدیاد تردد خودروها، برقراری شرایط نامطلوب برای مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود بااین‌حال با توجه به شرایط مساعد جوی در ساعات گذشته غلظت آلاینده‌ها نسبت به شب گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها