موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 98 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز سه شنبه ۲۴ دی ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 101 در شرایط نا سالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 98 در وضعیت سالم قرار دارد.

نظری گفت: نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در نخستین ساعات روز سه‌شنبه (24 دی 98) با آغاز تردد خودروها، در بیشتر مناطق افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: به تدریج با افزایش میزان ناپایداری و گاهی وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: با این حال با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم (به ویژه برای گروه‌های حساس) در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: کاهش سرعت باد و سکون جو تا صبحگاه چهارشنبه (25 دی 98) همزمان با آغاز تردد خودروها موجب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

نظری بیان کرد: در طول روز با عدم وزش باد مؤثر، پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: در شامگاه چهارشنبه نیز با افزایش حجم ترافیک همراه با انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، در بیشتر مناطق پایتخت احتمال برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها