موج

سردار منفرد:

جانشین پلیس آگاهی ناجا گفت: علاوه بر انسداد 18 هزار حساب بانکی، بیش از 20 هزار سیم کارت تلفن همراه نیز مسدود و 900 دستگاه گوشی تلفن همراه مورد استفاده کلاهبرداران غیر قابل استفاده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج،  سردار مسعود منفرد ، جانشین پلیس آگاهی ناجا در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی تجهیز پلیس آگاهی استان های سراسر کشور به سامانه کاشف، گفت: پلیس آگاهی از سال 95 تاکنون اقدامات مناسبی درباره پیگیری پرونده ها و کاهش وقوع کلاهبرداری های کارت به کارت انجام داده و با هماهنگی مرجع قضائی، کارآگاهان پلیس آگاهی از این پس قادر خواهند بود شماره حساب های بانکی مورد استفاده مجرمان را تا قبل از تعیین تکلیف نهایی مسدود و از هرگونه سوءاستفاده احتمالی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به همکاری و تعامل مناسب پلیس آگاهی ناجا با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و بانک مرکزی در روند پیشگیری از وقوع برخی کلاهبرداری ها، افزود: علاوه بر انسداد 18 هزار حساب بانکی، بیش از 20 هزار سیم کارت تلفن همراه نیز مسدود و 900 دستگاه گوشی تلفن همراه مورد استفاده کلاهبرداران غیر قابل استفاده شده است.

جانشین پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: از زمان اجرای طرح مسدود سازی سیم کارت های بدون هویت، حدود 45 درصد از میزان این نوع کلاهبرداری ها کاهش یافته که امیدواریم با ورود "سامانه کاشف" این میزان به حداقل برسد.

وی تاکید کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی در سراسر کشور با اشراف اطلاعاتی، افراد شیادی را که قصد دارند از طریق شرکت های کاغذی فروش خودرو، دفاتر غیرقانونی ثبت نام سفر به اماکن سیاحتی و زیارتی، پیش فروش مسکن و ... به اموال مردم دست اندازی کنند، شناسایی کرده و در اسرع وقت، نسبت به دستگیری آنان اقدام خواهند کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها