موج

لطفی:

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در ۹ ماهه اول سال جاری ۷۱۳ تن انواع مواد مخدر در ایران کشفیات داشته‌ایم که در مقایسه با سال گذشته ۱۶ درصد افزایش کشفیات موادمخدر را داشته ایم.

به گزارش خبرگزاری موج، امیرعباس لطفی، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر صبح امروز سه‌شنبه ۱۰ دی در اولین نشست خبری خود گفت: در ۹ ماهه اول سال جاری ۷۱۳ تن انواع مواد مخدر در ایران کشفیات داشته‌ایم که در مقایسه با سال گذشته ۱۶ درصد افزایش کشفیات موادمخدر  را داشته ایم.

وی افزود: تریاک، حشیش، مورفین و هروئین در صدر کشفیات هستند و افزایش ۳۳۲ درصدی در کشف ماده مخدر شیشه را نیز داشته‌ایم.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: ۸۰ درصد کشفیات مربوط به تریاک و ۹ درصد مربوط به حشیش است.

لطفی ادامه داد: ۸۶ درصد کشفیات مواد مخدر توسط نیروی انتظامی صورت گرفته است و بعد از آن ۱۱ درصد را وزارت اطلاعات و بعد بسیج و گمرک انجام داده اند.

وی افزود: ضربه به بنیان‌های اقتصادی قاچاقچیان از جمله اهداف ما بوده است که اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی بوده است.

لطفی گفت: خبر خوب آن است که علاوه برافزایش میزان کشفیات، کاهش آمار شهدا در این مسیر شاهد بودیم که ۸۳ درصد کاهش یافته است و سال گذشته ۱۱ شهید و نه ماه امسال فقط ۲ شهید داشتیم.

وی ادامه داد: سهم نیروی انتظامی در کشفیات بالا بوده و کمترین سهم را عملیات رزمی در سال جدید به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد عملیات اطلاعاتی بوده است.

لطفی ادامه داد: مراکز ماده ۱۵ که شامل مراکز گذری، سرپایی و تیم‌های سیار، اقامتی میان مدت، مراکز موبایل مجموعاً بیش از یک میلیون ۶۰۰ هزار را به خود اختصاص داده‌اند.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: مراکز ماده ۱۶ بیش از ۵۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده اند.

وی گفت: در حوزه پیشگیری، طرح یاریگران زندگی اجرا شده که در اصل از سوی ریاست جمهوری به تصویب رسیده و از سوی ایشان در حال پیگیری است و طرح در حال اجراست و حوزه‌های مختلفی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد موافقت‌های متعدد با مراکز به امضا رسیده و هنرمندان و ورزشکاران در اجرای این طرح همراهی می‌کنند.

لطفی گفت: علاوه بر پاکسازی محله هرندی، مسابقات و مراسم‌هایی را در این محله برگزار کردیم همچنین برگزاری همایش دوچرخه سواری در محله هرندی، مسابقات فوتسال در این محله داشتیم که دیگر شاهد شرایط گذشته در این محل نباشیم.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: بعد از محله هرندی با هماهنگی با شهرداری و قوه قضاییه، دره فرحزادی در دستور کار قرار دادیم.

لطفی ادامه داد: از دیگر اقدامات در طرح یاریگران، اجرای این طرح در سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی است و حمایت خانواده‌های آسیب‌های دیده در این طرح به عمل آمده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: امسال بیستمین سال همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر با دفتر مقابله با جرم سازمان ملل متحد است و هفته گذشته شاهد افتتاح مرکز درمان اختلالات ناشی از سوء مصرف مواد مخدر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: حوزه درمان و کاهش آسیب از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها