موج

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روز شنبه (۱۴ دی) فعالیت سامانه بارش‌زایی را در نیمه غربی کشور استان‌های جنوبی، دامنه‌های زاگرس، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات البرز غربی خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: طبق تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز (۱۰دی) در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی و از اواخر وقت، مناطقی از شمال شرق و شرق کشور بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد:‌ این شرایط فردا ۱۱ دی برای استان‌های واقع در شمال شرق و شرق، برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز شرقی، ادامه دارد. در این روز برای جنوب سیستان و بلوچستان بارش باران، گاهی همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

به گفته‌ مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی روز پنج شنبه (۱۲ دی) برای استان‌های واقع در شمال شرق و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شرق کشور بارش پراکنده و گاهی هم وزش باد و در جنوب شرق کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و طی روز جمعه برای سواحل دریای خزر و استان اردبیل بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و در بخش‌هایی از غرب و زاگرس مرکزی بارش پراکنده انتظار می‌رود.

ضیاییان با بیان این که روز شنبه (۱۴ دی) فعالیت سامانه بارش‌زایی  را در نیمه غربی کشور استان‌های جنوبی، دامنه‌های زاگرس، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات البرز غربی خواهیم داشت، گفت: اواخر وقت امروز خلیج فارس و طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

وی در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد و پس فردا صاف همراه با وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر  با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها