موج
کدخبر : ۳۱۰۰۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-310048

موج گزارش می دهد؛

طی روزهای گذشته آلاینده های غلیظی در هوای شهر تهران باعث تعطیلی مدارس شد اقدامی بی نتیجه که که تاثیری در کاهش آلودگی نداشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، طی روزهای گذشته تهران شاهد افزایش غلظت ذرات معلق بود براین اساس معاون عمرانی استاندار تهران روز جمعه 29 آذر 98 خبر از تعطیلی مدارس در روز  شنبه و یکشنبه شهر تهران و شهرستان های جنوب شرق استان تهران داد اقدامی که کار ساز نبود و همچنان آلودگی هوا ادامه دارد.

اما آیا اگر قرار بود تصمیم بر این باشد که مدارس برای روز شنبه و یک شنبه تعطیل شود بهتر نبود مسئولین از روز چهارشنبه اعلام می کردند تا از این طریق مردم را از تهران خارج کرده و تاثیر بهتری بر کاهش غلظت آلاینده‌ های جوی می گذاشتند.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نیز از پیش بینی وضعیت جوی آرام و پایدار برای بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داده و اعلام کرده است افزایش غلظت آلاینده ها به ویژه در شهرهای صنعتی و پر جمعیت همچنان ادامه دارد؛ حال باید دید مسئولین برای فردا دوشنبه 2 دی ماه مدارس را تعطیل اعلام می کنند و  این که طرح تعطیلی مدارس چقدر می تواند در کاهش آلودگی هوا تاثیر بگذارد؟

با توجه به اینکه تهرانی ها سال‌ هاست با شروع زمستان با این موضوع دست و پنجه نرم می‌ کنند و همچنین بسیاری از افراد بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست دادند و مسئولان هم هرساله برای رفع این معضل وعده‌ هایی می‌ دهند اما همچنان این مشکل ادامه دارد بهتر نیست مسئولان به فکر سلامتی مردم باشند و به جای تعطیلی مدارس و دانشگاه و اجرای طرح زوج و فرد که چاره ساز هم نیست به دنبال راه حل اساسی باشند.

گفتنی است؛ از ابتدای سال تاکنون هوای تهران 25 روز پاک، 194 روز سالم، 54 روز ناسالم  برای گروه‌های حساس و 4 روز ناسالم برای تمامی افراد جامعه بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    وقتی تمام کارخانه هاو شرکتها و تمام اداره ها باز هستند چطوری میشه که مردم از تهران برن بیرون بچه ها که وسیله نقلیه ندارن که بخوان برن بیرون با تعطیلی مدارس چطوری هوا تمیز میشه دو ،سه روز تعطیلی اعلام کنید که مردم به بیرون شهر برن

  • پاسخ

    بايد ديد كي خانم ابتكار و و همسرش(آقاي دكتر بوقيان) دست از سر مردم ايران بر مي دارند.

  • پاسخ

    تعطيلي شايد راه حل خوبي نباشه اما نميشه بچه ها تو این اودگی هوا همش تو راه مدرسه سرب بخورند

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها