موج
کدخبر : ۳۰۹۲۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309262

سحر تاج بخش؛

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: بوی بد تولیدی در شهر ممکن است در نتیجه گازهای تولیدی در خارج از جو باشد و سازمان محیط زیست مسئول رسیدگی آن است و ما می توانیم پیشنهادی درباره محل عبور و منشا آن بدهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس سازمان هواشناسی در نشست خبری در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل با اشاره به اینکه مهمترین محدودیت امروز تحریم هاست با این حال باید با تامین تجهیزات استانداردهای بین المللی را رعایت کنیم.

سحر تاج بخش با بیان اینکه امسال قانون مدیریت بحران تصویب شده است، افزود: این قانون سه وظیفه به عهده سازمان هواشناسی گذاشته که یکی از آنها اعلام مخاطرات جوی هست و بخش دیگر وظیفه این سازمان مربوط به پایش هوا می باشد.

او با تاکید بر اینکه در زمینه کشاورزی، حمل و نقل و ...اطلاعات جوی در اختیار کاربران قرار می دهیم، اظهار کرد: پیش بینی های سازمان هواشناسی به یک اصل مربوط است و آن عدم قطعیت است که در بهترین جای دنیا بیشترین قطعیت 75 درصدی دارد.

او با تاکید بر اینکه مدت زمان سیلاب را از 5 روز به 3 روز کاهش داده ایم، تصریح کرد: برای پیش بینی و کنترل سیلاب ها نیاز به داده های وزارت نیرو نیاز داریم.

رئیس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه پیش بینی هوا مشتق گرفتن از معادلات جوی است، تصریح کرد: اگر پیش بینی های سازمان هواشناسی در سیلاب اخیر نبود در استان لرستان تعداد کشته ها به بیش از هزار نفر می رسید.

او با تاکید بر اینکه تجهیزات برای هشدار سیلاب نقطه است، اظهار کرد: تامین تجهیزات و سامانه هشدار سیل به صورت ملی نیازمند اعتبار و حمایت است.

تاج بخش با بیان اینکه بررسی تغییر اقلیم بر مبنای سناریوهای مختلف و بر مبنای تولید گاز co2 است، افزود: در حال حاضر ممکن است میزان بارش مناسب باشد اما از آنجایی میزان کاهش آب های زیرزمینی در کشور خیلی زیاد بود، از این رو کشور هنوز در خشکسالی است.

او تصریح کرد: بوی بد تهران ممکن است در نتیجه گازهای تولیدی در خارج از جو باشد و سازمان محیط زیست مسئول رسیدگی آن است و ما می توانیم پیشنهادی درباره محل عبور و منشا آن بدهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها