موج

جمالی نژاد خبر داد:

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور و رییس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از تاکید اعضای این شورا بر پایش و بررسی عملکرد استان ها در حوزه ایمنی و تصادفات شهری با هدف کاهش جان باختگان حوادث رانندگی در شش ماهه دوم سال 1398 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد در حاشیه یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور گفت: آمار و اطلاعات تصادفات حوزه شهری 31 استان کشور توسط پلیس راهنمائی و رانندگی نیروی انتظامی در سال‌ 1397 و شش ماهه اول سال 1398 ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: 25 درصد از مجموع جان باختگان تصادفات رانندگی در حوزه درون شهری رخ داده که بر اساس این آمار میزان جان باختگان تصادفات رانندگی در حوزه شهری در سال 1397 در مقایسه با سال 1396، 2.3 درصد کاهش یافته لیکن این آمار در شش ماهه اول سالجاری به میزان2.7 درصد افزایش یافته که بایستی تا پایان سال تدبیر شود.

جمالی نژاد با اشاره به استان هایی که کمترین و بیشترین میزان جان باختگان را در تصادفات شهری داشته اند، اظهار کرد: بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی، استانهای گلستان و اصفهان و شهر تهران بزرگ در شش ماهه اول سال 1398 بیشترین میزان کاهش را در جان باختگان تصادفات رانندگی و استانهای مازندران، آذربایجان شرقی و کرمانشاه بیشترین میزان افزایش جان باختگان تصادفات رانندگی درون شهری را داشته اند.

رئیس شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با اشاره به دو قشر آسیب پذیر عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت در تصادفات رانندگی در شش ماه اول سال 1398، اعلام کرد: عابرین پیاده با 44 درصد و راکبان موتورسیکلت با 31 درصد  بیشترین میزان جان باختگان را تشکیل داده اند.

وی افزود: خودروهای سواری با 56.3 درصد و موتورسیکلت با 36.2 درصد بیشترین میزان تصادفات را داشته اند.

جمالی نژاد در ادامه گفت: اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در این جلسه خواستار تشکیل مستمر جلسات شورای هماهنگی ترافیک استان و شهرستان های کشور با هدف دستیابی به راهکارهای اجرائی در کاهش تصادفات و پایش مستمر وضعیت استانی و شهرستانی شدند.

وی افزود: اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور همچنین به منظور ارتقاء فرهنگ ترافیک و کاهش تصادفات رانندگی بر فعال سازی ظرفیت سازمان های مردم نهاد، دادستانی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تاکید کردند.

جمالی نژاد اضافه کرد : استفاده از ظرفیت قانونی تبصره 3 ماده 2 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مبنی بر استفاده از دواطلبان مورد وثوق آموزش دیده جهت اعلام و برخورد با تخلفات رانندگی و همچنین بررسی دلایل ازدحام ترافیک در هفته منتهی به نیمه اول آبانماه و آلودگی هوا شهر تهران، دیگر مصوبات جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بود

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج