موج
کدخبر : ۳۰۱۴۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-301442

سردار شیرزاد خبر داد؛

رئیس پلیس بین الملل ناجا گفت: کلاهبردار متواری 4 میلیارد ریالی به کشور بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری موج،  سردار هادی شیرزاد ،  رئیس پلیس بین الملل ناجا  گفت: به دنبال اعلام مقام قضائی کشور مبنی بر اینکه فردی متهم به کلاهبرداری، به یکی از کشورهای منطقه متواری شده، پلیس بین الملل ناجا ضمن هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی متهم را به کشور مسترد کرد.  

وی افزود: شاکی این پرونده، دارای یک دختر یازده ساله با بیماری صعب العلاج بوده و به منظور تهیه داروی خارجی، مجبور به فروش منزل مسکونی خود می‌شود. سپس در کانال تلگرام با سایتی آشنا شده، که در آن داروهای خاص را تهیه و توزیع می‌کند. شاکی، پس از تهیه دلار، از طریق یک صرافی مبلغ را به حساب اعلامی در آن سایت حواله می کند. وی پس از پیگیری داروها، متوجه می‌شود، طرف مقابل نه تنها دارویی را تهیه نکرده بلکه از استرداد مبلغ نیز خودداری می‌کند.

رئیس پلیس بین الملل ناجا افزود: با بررسی های به عمل آمده و استفاده از ظرفیت سازمان اینترپل، متهم بلافاصله در یکی از کشورهای منطقه ردیابی، شناسایی و حکم جلب بین المللی یا همان اعلان قرمز علیه وی صادر و موضوع تحت تعقیب بین المللی متهم به اینترپل کشور محل اختفا نیز ارسال شد.

سردار شیرزاد بیان کرد: با هدایت عملیاتی اداره تحقیقات جنایی پلیس بین‌الملل ناجا بر اساس اعلان قرمز صادره علیه متهم و هم چنین رایزنی‌های پلیسی در کمتر از چهار ماه این کلاهبردار به کشور استرداد و قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

وی در پایان گفت: سایت‌های تبلیغاتی و تجاری محل امنی برای اعتماد شهروندان نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها