موج
کدخبر : ۲۹۴۳۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-294344

سیدجواد حسینی:

سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: برنامه درس ملی را از کپسولی فشرده و غیر بهره ورانه خارج کنیم تا مجموعه فعالیت‌ های ورزشی، فرهنگی و هنری به برنامه درس ملی پیوند داده شود.

به گزارش خبرگزاری موج،  سید جواد حسینی ،  سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی و تبریک فرا رسیدن هفته دولت، گفت: هفته دولت به نام دو معلم دولتمرد نامگذاری شده که این موضوع خجستگی برای آموزش و پرورش دارد.

وی افزود: درآغاز هفته دولت دیداری با مقام معظم رهبری داشتیم که بسیار ارزشمند بود و ایشان بر دو موضوع اقتصاد و فرهنگ تاکید ویژه‌ای داشتند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: فصل بودجه مهم ترین فصل سال برای آموزش و پرورش از نظر اختصاص بودجه محسوب می‌شود و اگر در این زمان تحرک و فعالیت درستی داشته باشیم به ارتقا کیفیت کمک کرده‌ایم.

 وی افزود: در٩٠درصد مناطق، برنامه‌های مدارس بر اساس سند تحول بنیادین اجرایی و۶٧٠ برنامه تولیدی از سند تحول بنیادین بومی سازی شده است که در قالب تجویزی و نیمه تجویزی به مدارس ارسال خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در ارسال برنامه‌ها مدارس را دچار قید و بند نکنیم تا مدارس نوآور نیز در اجرای برنامه‌ها نقش داشته باشند، گفت: در تدوین برنامه‌ها تلاش شده است تا نقش مدارس هم در نظر گرفته شود وبه همین علت برنامه ها؛ نوآورانه، تلفیقی و اجرایی است.

حسینی با اشاره به اینکه هفته‌هایی همچون هفته دولت، دفاع مقدس و ...در تقویم سالانه کشور مناسبت گذاری شده است، اظهار کرد: باید مناسبت‌ها گرامی داشته شود و هم از این فرصت استفاده شود تا بر اهداف و توضیح عملکرد خودمان تمرکز داشته باشیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی به دنبال کاهش رضایت مندی، ناکارآمدی نظام و رشد ناامیدی در بین مردم هستند و باید این سه موضوع را در فعالیت هایمان مورد تأکید و بررسی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در این مسیر دو مفهوم سرمایه اجتماعی و سلامت اجتماعی به وجود می‌آید، اضافه کرد: سرمایه اجتماعی با پنج شاخص افزایش در ارتباطات، اعتماد، تشکیلات، تسهیلات و اطلاعات رخ می‌دهد و اگر در سازمانی این پنج شاخص محقق شود، سرمایه اجتماعی افزایش پیدا خواهد کرد.

حسینی گفت: در هفته دولت با مخاطبان آموزش و پرورش افزایش ارتباط داشته باشیم و در اطلاع‌رسانی و ارتباط‌گیری مخاطبان و ذی‌نفعان تسهیل ایجاد کنیم.

* افتتاح ١٠هزار کلاس درس و ١۴٢سالن ورزشی تا ابتدای مهرماه

سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه سلامت اجتماعی با پنج شاخص پذیرش اجتماعی، مشارکت اجتماعی، شکوفایی اجتماعی، انطباق‌پذیری و انسجام اجتماعی امکان ‌پذیر است، اظهار کرد: شکوفایی اجتماعی زمانی ایجاد می‌شود که اکثر مردم جامعه احساس کنند رو به جلو حرکت می کنند و البته دشمنان می خواهند شکوفایی اجتماعی را از بین ببرند.

وی خاطرنشان کرد: در شاخص انطباق پذیری مردم باید بدانند که با همین قوانین موجود نیز می توانند مشکلات را حل کنند و در انسجام اجتماعی باید دقت داشته باشیم که امروز بیش از هر زمان دیگری انسجام ملی ضرورت دارد.

حسینی با اشاره به برنامه‌های پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در هفته دولت، اظهارکرد: در هفته دولت افتتاح پروژه‌ها با حضور مخاطبان و ذی نفعان مانند معلمان، دانش آموزان و اولیا، دیدار با اقشار مختلف فرهنگیان همچون معلمان پزشک، معلمان ورزشکار، معلمان واقف، معلمان مهندس، معلمان قرآنی و برگزاری نشست ها و میزگردهای خبری، تورهای خبری بازدید از پروژه ها با حضور معلمان، اولیا و خبرنگاران، دیدار با خانواده شهدا و فرهنگیان و...از جمله اقدامات و فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش خواهد بود.

وی در ادامه خبر داد: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتیم، موافقت شد تا به بودجه دوهزار میلیارد تومانی طرح رتبه بندی فرهنگیان ۱۰ درصد اضافه شود.

حسینی تاکید کرد: با رویکرد امید آفرینی در اقدامات و فعالیت‌ها، به مردم امید بدهیم و گفتمان تحقق پذیر را داشته باشیم.

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پروژه‌های تکمیلی، تصریح کرد: از آغاز هفته دولت تا ابتدای مهر دو هزار پروژه در آموزش و پرورش به مساحت ١میلیون و٣۵٠هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر٣ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد که این پروژه ها شامل: ١٠هزار کلاس درس،١۴٢سالن ورزشی،۱۶ پروژه استخر با ١٠٠میلیارد اعتبار،٣٨١ کلاس درس در کرمانشاه و ١۴٠٠مدرسه آماده تحویل در مناطق سیل زده به ‌جز ١۵٠مدرسه کاملاً تخریب ‌شده خواهد بود.

حسینی با اشاره به برنامه‌های سفرش به استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: شورای راهبری و هماهنگی مناطق کم برخوردار تشکیل خواهد شد و آیین‌نامه آن در حال تدوین است.

وی در ادامه اضافه کرد: در این سفر ده شهر استان سیستان و بلوچستان را بازدید کردیم و در شورای اداری استان با بررسی سند جامع کیفی آموزش ‌و پرورش، بیان شد که استان به دویست مدرسه نیاز دارد و در همان جلسه خیرین تعهد کردند که دویست مدرسه را خواهند ساخت.

حسینی افزود: با در نظر گرفتن مربعی که اضلاع آن سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و وزارت آموزش‌وپرورش، استاندار، خیرین و استان‌های معین است، پروژه‌ها به ‌پیش خواهد رفت.

وی با بیان اینکه فاز دوم بیمارستان فرهنگیان سیستان و بلوچستان با ۶٧ تختخواب تأمین اعتبار شد، گفت: در این سفر تخریب مدارس خشتی گلی استان در سراوان آغاز شد و تا آخر آبان ماه مدارس خشتی گلی در این استان کاملاً برچیده خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش ‌و پرورش گفت: در این سفر کلنگ احداث ۴٩ مین مدرسه اتیسم در کشور و اولین مدرسه اتیسم در استان سیستان و بلوچستان به زمین زده شد.

حسینی با اشاره به اختتامیه جشنواره طرح جابر بن حیان که در استان گیلان برگزار شد، اظهار کرد: دانش آموزان در این جشنواره آثار دانشی و علمی خود را ارایه کردند و دانش آموزانی که اختراعاتی داشتند، به طور بسیار فنی و دقیق آثار خود را توضیح می‌دادند که این فعالیت ها  برای آموزش‌ و پرورش ارزشمند است.

وی با اشاره به طرح مدرسه پویا و مدرسه میزبان، اظهار کرد: گسترده‌تر کردن طرح حیاط پویا به مدرسه پویا بدون قیدوبند اجرایی شود لذا سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بایددر تجهیز و ساخت مدارس جدید ملاحظات این طرح ها را مدنظر قرار دهد.

وی در ادامه اضافه کرد: طرح مدرسه میزبان به شکل پایلوت در مدارسی که امکانات سخت‌افزاری و امکانات ورزشی دارند اجرایی شود.

* برنامه درس ملی را از کپسولی فشرده و غیر بهره‌ ورانه خارج کنیم

سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه از دانش آموزان برگزیده در تمام ساحت‌ها تقدیر و تجلیل صورت بگیرد، اظهار کرد: برنامه درس ملی را از کپسولی فشرده و غیر بهره ورانه خارج کنیم تا مجموعه فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و هنری به برنامه درس ملی پیوند داده شود.

حسینی با اشاره به اختتامیه جشنواره طرح جابربن حیان اظهار کرد: دانش آموزان در این جشنواره دارای آثار دانشی و علمی بودند و دانش‌آموزانی که اختراعاتی داشتند بسیار فنی و دقیق آثار خود را توضیح می‌دادند که این برای آموزش‌ و پرورش ارزشمند است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها