موج
کدخبر : ۲۹۲۵۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-292530

سرهنگ احسان مومنی:

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: طبق آئین نامه راهنمایی و رانندگی هر گونه توقف کوتاه یا طولانی وسایل نقلیه در سطح محور‌ها به علت خرابی وسیله نقلیه و همچنین توقف در حاشیه راه برای عرضه خرید و فروش کالا ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ احسان مومنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در این خصوص گفت: طبق آئین نامه راهنمایی و رانندگی هر گونه توقف کوتاه یا طولانی وسایل نقلیه در سطح محور‌ها به علت خرابی وسیله نقلیه و همچنین توقف در حاشیه راه برای عرضه خرید و فروش کالا ممنوع است و در صورت وقوع حادثه منجر به فوت، جرح و خسارت، راننده وسیله نقلیه پارک شده به تناسب تقصیری که در به وجود آمدن حادثه داشتند، مقصر شناخته خواهد شد.

سرهنگ مومنی به رانندگان توصیه کرد: به هیچ عنوان در سطح محور‌های بزرگراهی با توجه به سرعت زیاد وسایل نقلیه توقف نداشته باشند و در صورت خرابی و یا توقف اضطراری اقدامات زیر را انجام دهند.

  1. سریعا دکمه چراغ احتیاط را بزنند (فلاشر چراغ خطر را روشن کنند)
  2. حتی المقدور وسیله نقلیه را از بزرگراه خارج و یا محل امنی (پهلوگاه) را برای توقف انتخاب کنند.
  3. هنگام توقف، فرمان به جهت حاشیه بزرگراه چرخانده شود.
  4. وسایل نقلیه در دید سایر وسایل نقلیه و رانندگان باشد.
  5. رانندگان از جلیقه ایمنی (شبرنگ) به جهت بهتر دیده شدن توسط رانندگان دیگر استفاده کنند.
  6. در فاصله مناسب از عقب وسیله نقلیه علائم هشدار دهنده قرار دهند.
  7. راننده در محل امن قرار گیرد.
  8. سریعا با مراکز امداد خودرو تماس حاصل و درخواست امداد کنند.
  9. از انجام تعمیرات خودرو و قدم زدن در حوالی خودرو اجتناب کنند.

در خاتمه سرهنگ مومنی به مسئولان شهری توصیه کرد: در هنگام طراحی محور‌های بزرگراهی پهلوگاه‌های مناسب درفواصل مناسب جهت توقف اضطراری وسایل نقلیه تعبیه کنند و رانندگان عزیز با مشاهده وسیله نقلیه متوقف در سطح معابر سرعت وسیله نقلیه خود را کاهش دهند و رانندگان دیگر را نیز با روشن کردن فلاشر‌ها از توقف وسیله نقلیه آگاه کنند.

او اظهار امیدواری کردند با رعایت قوانین و مقررات توسط کاربران ترافیک و با توجه به توصیه‌های ایمنی کارشناسان شاهد کاهش حوادث رانندگی در سطح معابر شهری باشیم و شهروندان سفر‌های بدون حادثه داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها