موج
کدخبر : ۲۹۰۷۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-290701

محسنی بندپی:

استاندار تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش ما در استان تهران این است که جمعیت مولد روستایی را ترغیب به ماندگاری در روستاها کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، انوشیروان محسنی بندپی ،  استاندار تهران در جمع خبرنگاران گفت: از همه مدیران اجرایی استان تهران که علیرغم تمامی محدودیت های اعتباری برای توسعه این استان تلاش می کنند‌، به سهم خود قدردانی می کنم.

وی افزود: تمام تلاش دولت در استان تهران این است که شعار رونق تولید را عملیاتی کند.

 بندپی تصریح کرد: دولت از راه های مختلف اعتبارات خوبی را برای دستگاه های اجرایی منظور کرده و از جمله این اعتبارات ارزش افزوده ‌است که 0.27‌ درصد این اعتبارات برای طرح های ورزشی و ۱۰ درصد هم برای اشتغال روستایی تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: تلاش ما در استان تهران  این است که جمعیت مولد روستایی را ترغیب به ماندگاری در روستاها کنیم.

نماینده عالی دولت در استان تهران گفت: در تبصره ۱۶ اعتباری بالغ بر ۵۳ میلیارد در قالب سرمایه در گردش و نوسازی و بهسازی  صنایع استان تخصیص داده شده است، در این سه شهرستان مزیت های ارزشمندی در کشاورزی داریم و ۲۶ درصد اشتغال این سه شهرستان در بخش  کشاورزی است و درحالیکه در کل استان ۲.۲ درصد در  کشاورزی اشتغال را شاهدیم.

محسنی بندپی افزود: تراکم جمعیت و کمبودهایی سرانه های بهداشتی درمانی و آموزشی که در کل استان شاهدیم را ‌در این سه شهرستان نیز شاهدیم.

وی گفت: نقشه راه ما سند توسعه استان است و این درخواست را داریم تا مجموعه دولت با نگاهی ویژه به استان تهران توجه بیشتری داشته باشد.

استاندار تهران اضافه کرد: در جریان سفر تهران به پیشوا رییس سازمان برنامه و بودجه قول دادند تا هر اعتباری که برای تسریع  پروژه قطار شهری از تهران تا پیشوا لازم باشد، در صورت رفع مشکلات تخصیص یابد و ‌تا پایان سال ۹۸ این پروژه عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: در شهرستان قرچک دو گره در خصوص حمل و نقل ریلی در محمد آباد و داود‌آباد داشتیم و این مشکل نیز در سفر امروز  برطرف شد.

محسنی بندپی گفت: ضرورت دارد برای تامین آب شرب و کشاورزی این منطقه توجه ویژه ای داشته باشیم و احداث تصفیه خانه های فاضلاب در این سه شهرستان ضروری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها