موج

سردار مؤمنی:

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اعتیاد باتلاقی است که افراد گرفتار در آن به سختی نجات پیدا می‌کنند، به همین علت در سیاست ستاد، پیشگیری بر درمان اولویت دارد و از تلویزیون می‌خواهیم این واقعیت را به خانواده‌ها متذکر شود.

به گزارش خبرگزاری موج، اسکندر مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در آستانه هفته مبارزه با مواد مخدر در نشست مشترک با معاون سیمای رسانه ملی اظهار کرد: این ستاد برای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر شعار یاری گر هم باشیم را انتخاب کرده و تلویزیون از یاری گران اصلی این عرصه است.

سردار مؤمنی در این نشست که مجید زین‌العابدین ، مدیر شبکه یک سیما نیز حضور داشت، ضمن قدردانی از تعامل شبکه‌های تلویزیون با این ستاد افزود: اعتیاد باتلاقی است که افراد گرفتار در آن به سختی نجات پیدا می‌کنند، به همین علت در سیاست ستاد، پیشگیری بر درمان اولویت دارد و از تلویزیون می‌خواهیم این واقعیت را به خانواده‌ها متذکر شود.

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی نیز در این نشست با استقبال از تشکیل کمیته مشترک رسانه‌ای بین سیما و ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر باید به طور صادقانه با واقعیت‌های این حوزه مواجه شد.

معاون سیما افزود: تلویزیون علاوه بر فرهنگ سازی، در این باره مطالبه‌گری هم می‌کند و برنامه سازان باید وظایف و تکالیف همه دستگاه‌های مسؤول در خصوص مبارزه با اعتیاد را مطالبه کنند و بدون تعارف به اطلاع مردم برسانند.

دکتر میرباقری تصریح کرد: برای مقابله با این آسیب اجتماعی باید از ساختارهای متنوع برنامه سازی بهره گرفت و فرهنگ سازی غیرمستقیم از روش‌های مؤثر تلویزیونی در مبارزه با اعتیاد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها