موج
کدخبر : ۲۸۳۴۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-283414

سردار ایوب سلیمانی:

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه امروز مرزبانی دانش پایه و فناور محور است، گفت: باید این نیرو هوشمند و سرآمد باشد که بحمدالله پیشرفت ها در این زمینه مطلوب بوده؛ لازمه پیشرفت در این امر آموزش است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده نیروی انتظامی در مراسم تودیع و معارفه جانشین فرمانده مرزبانی ناجا ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت و بابرکت برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اظهار کرد: بحمدالله مرزبانی در سال های گذشته عملکرد موفق، درخشان و رو به رشدی داشته که این امر در تمام زمینه ها محسوس و مشهود است.

وی ادامه داد: این روند رشد باید با سرعت، گستردگی و شدت بیشتری تداوم داشته باشد چرا که تمامی زمینه ها و ظرفیت ها به تناسب برای رشد و بالندگی مهیا شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در این مراسم با یادی از شهدا، عنوان کرد: شهدا همچون افراد زنده می بینند، می شنوند و می توانند در وجود ما تصرف کنند و موثر واقع شوند؛ کمترین تأثیر شهدا این است که با اطمینان و بشارت جوششی در قلب همرزمان خود ایجاد می کنند که تضمین کننده ادامه راه خود می شوند.

سردار سلیمانی در ادامه با اشاره به سخنان مرحوم علامه طباطبایی درباره شهدا، گفت: اساسا شهدا به مرگی که به طور معمول برای بقیه اتفاق می افتد، نمی میرند؛ زمانی که قدرت الهی در شهدا عرضه می شود آنان چونان مدهوش می شوند که ما تصور می کنیم مرده اند و در دنیا حضور ندارند .

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ناجا عنوان کرد: شهادت بزرگترین نعمت الهی است چرا که اگر عنصر شهادت وجود نداشته باشد دین الهی نیز شکل نمی گیرد؛ لازمه شهادت این است که افراد قبل از شهادت در صف مجاهدان قرار بگیرند .

وی گفت: همه ما تحت فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) افتخار خدمت به مردم را داریم بنابراین باید به دنبال تأمین آسایش و آرامش مردم بیش از گذشته باشیم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه همه ما در جبهه حق قرار داریم، گفت: ما با لباس مقدس ناجا در معرکه مستقیم مواجهه با دشمنان نظام و با شدیدترین ابزار و روش ها در حال خدمت هستیم.  

وی در ادامه به تصویب طرح جامع مرزبانی اشاره کرد و گفت: در این طرح، نیروی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین سند رسمی و قطعی با تأیید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حال شکل گیری است و این مصوبه قطعا در آینده برکات بیشتری را متوجه مجموعه خواهد کرد.

سردار سلیمانی همچنین تأکید کرد: نسبت مرزبانی به انتظامی همچون نسبت بسیج به سپاه است، بسیج و سپاه جدا شدنی نیستند و  هر دو مکمل یکدیگر هستند بنابراین قدرت، عظمت و بزرگی نیروی انتظامی نیز بر این اساس است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه جهت گیری های مطلوبی در سال های اخیر در مرزبانی شکل گرفته است، ادامه داد: آثار و برکات این جهت گیری ها در مرزبانی مشهود است؛ امروز مرزبانی از هر جهت نسبت به گذشته از ساختار جامعی برخوردار است.

وی عنوان کرد: معتقد هستم تأمین نیروی مرزبانی از بدنه انتظامی نقض غرض است و برعکس آن صحیح می باشد؛ باید تامین نیرو در نیروی انتظامی از حوزه رزم (یگان ویژه، مرزبانی و ...) انجام شود.

سردار سلیمانی ادامه داد: افرادی که وارد نیروی انتظامی می شوند باید طی یک مدت زمانی به درستی آموزش و سپس به مرور به سمت مراتب بعدی هدایت شوند؛ چرخه نیرو باید در مرزبانی کامل باشد و سرریز نیروهای مرزبانی به بدنه انتظامی تزریق شود و این امر را قطعا عملیاتی خواهیم کرد.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه امروز مرزبانی دانش پایه و فناور محور است، گفت: باید این نیرو هوشمند و سرآمد باشد که بحمدالله پیشرفت ها در این زمینه مطلوب بوده؛ لازمه پیشرفت در این امر آموزش است، البته کاستی هایی هم در این راستا داشته ایم که باید برای رفع آن بیشتر تلاش کنیم.

وی تأکید کرد: با هدف گذاری های درست، اولویت بندی، عزم و اراده جدی در مرزبانی قطعا اتفاقات مطلوب و بیشتری در آینده اتفاق خواهد افتاد.

سردار سلیمانی در ادامه تأکید کرد: باید افراد مومن، مجاهد، توانمند، جدی و معتقد به اولویت های مرزبانی در این نیرو جذب شوند.

وی با تأکید بر انسجام درونی، عنوان کرد: نیازمند وحدت، انسجام و یکپارچگی و توسعه تعاملات عرضی و طولی در سطح استان ها هستیم نباید در این امر خللی ایجاد شود؛ با هویت کل انتظامی و مرزبانی باید ارتباطات با ستاد کل ، ارتش ، سپاه ، دولت و مجلس را توسعه دهیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: امروز سردار قاسم رضایی به عنوان فرمانده مرزبانی ناجا در مجلس شورای اسلامی مورد تکریم قرار گرفته، بنابراین لازم است از ظرفیت های شخصی وی استفاده شود و در دولت حضور پررنگ تری داشته باشد.

وی همچنین عنوان کرد: بحمدالله در زمینه توسعه برون مرزی هم عملکرد مطلوبی داشته ایم اما نیازمند توسعه بیشتر هستیم .

سردار سلیمانی به دکترین آمادگی اشاره کرد و گفت: آموزش و مهارت بخشی از دکترین آمادگی است ، ما نیازمند جذب افراد مومن،  معتقد، متدین و انقلابی هستیم که از دانش و مهارت لازم برخوردار و همچنین ادامه دهنده راه شهدا باشند.

وی تأکید کرد: باید تمرینات، مبتنی  بر رویدادهای واقعی و عینی باشد و در این زمینه ما نیازمند آموزش های دقیق و هدفمند هستیم .

سردار سلیمانی با تأکید بر ارتقاء امنیت مرزها، عنوان کرد: دشمنان در صدد فشار داخلی با محوریت اقتصاد هستند بنابراین امسال اولویت ما باید کنترل قاچاق خارج از مرزها خصوصا کالاهای اساسی باشد و در راستای تأمین امنیت مرزها بیش از گذشته تلاش کنیم.

گفتنی است، امروز سردار احمد علی گودرزی به عنوان جانشین فرمانده مرزبانی ناجا معرفی شد، پیش از این سردار محمدکاظم تقوی این سمت را عهده دار بود که اکنون در سمت فرمانده انتظامی خراسان رضوی انجام وظیفه می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها