موج
کدخبر : ۲۷۸۰۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278047

فرازجو گفت: با توجه به افزایش ناپایداری فصلی جو، احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در دره‌ها و مناطق کوهستانی در استان گلستان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن فرازجو، مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان درباره جزئیات این خبر گفت: با توجه به پیش‌بینی کلی سازمان هواشناسی ، احتمال افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق در برخی از مناطق استان گلستان طی امروز و روزهای آتی دور از انتظار نیست.

وی همچنین گفت: با توجه به افزایش ناپایداری فصلی جو، احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در دره‌ها و مناطق کوهستانی در استان طی امروز و روزهای آتی وجود دارد.

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: روز گذشته آبدهی رودخانه گرگانرود در محل ایستگاه قزاقلی در بالادست سد وشمگیر حدود 78 متر مکعب بر ثانیه بود و در اثر بارش‌های شب گذشته در مناطق کوهستانی حوضه اترک، سیلابی با دبی حدود 100 متر مکعب بر ثانیه در رودخانه اترک ایستگاه مراوه تپه جریان دارد.

فرازجو بیان کرد: از مردم خواهشمندیم در حاشیه رودخانه‌های فصلی و دائمی استان توقف نکنند و همچنان از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها، مخازن سدها و مناطق مستعد وقوع سیل خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها