رئیس پلیس پایتخت گفت: در همه کلانتری‌های شهر تهران بخشی به عنوان مرکز مشاوره ایجاد شده تا با رسیدگی به امور انتظامی و اجتماعی شهروندان مشکلات آن‌ها را در همان کلانتری حل و فصل کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار رحیمی ،  رئیس پلیس پایتخت در همایش بزرگداشت روز روانشناس و مشاور که در محل سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد، اظهار کرد: نیروی انتظامی به عنوان نیروی خدوم و خدمتگزار به جامعه از جمله نهاد‌هایی است که به سبب ارتباط نزدیک و تعداد ماموریت ها، به طور روزانه با تعداد زیادی از شهروندان در ارتباط نزدیک قرار دارد و به همین دلیل است که مقام معظم رهبری از این نیرو به‌عنوان نیروی مسلح اجتماعی یاد کرده است.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت:  روانشناسی یکی از علوم مهم و مورد نیاز جامعه است؛ وی افزود: به لحاظ این که روانشناسان و مشاوران رفتار سالم اجتماعی را در جامعه گسترش می‌دهند، جای تقدیر و قدردانی دارد.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد، بیش از دو دهه است که نیروی انتظامی رویکرد جامعه محوری و مردم محوری را سرلوحه امور قرار داده و معاونت اجتماعی پلیس نیز در همین راستا تشکیل شده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی در مراکز مشاوره پلیس پایتخت گفت: امروزه پلیس تهران بزرگ از همکاران محترم روانشناس و مشاور در تمامی کلانتری‌ها و پلیس‌های تخصصی شهر تهران استفاده می‌کند که در حوزه پلیس راهنمایی و رانندگی نیز از دوران گذشته این رویکرد وجود داشته است.

سردار رحیمی بیان داشت: در همه کلانتری‌های شهر تهران بخشی به عنوان مرکز مشاوره ایجاد شده تا با رسیدگی به امور انتظامی و اجتماعی شهروندان مشکلات آن‌ها را در همان کلانتری حل و فصل کنند.

وی با اشاره به ایجاد ۱۱ مرکز مشاوره در ۱۱ سرکلانتری شهر تهران افزود، بالغ بر ۸۵ درصد پرونده‌های ارجاع شده به کلانتری‌ها با اقدامات مراکز مشاوره مستقر در کلانتری‌ها به صلح و سازش رسانده ایم.

سردار رحیمی همچنین به بکار گیری روانشناسان و مشاوران در مجموعه پلیس امنیت اخلاقی اشاره کرد و گفت، در این بخش نیز پلیس با به کارگیری متخصصان روانشناسی و مشاوره سعی دارد به امور شهروندان رسیدگی کند.

رئیس پلیس پایتخت در پایان اظهار داشت، پلیس برای ارتقا امنیت شهروندان یاری روانشناسان و مشاوران را می‌طلبد.