موج
کدخبر : ۲۷۳۴۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273472

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 54 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه 25 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 44 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 54 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی بیست و پنجمین روز از بهار 98 می باشد و برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می رود.

نظری افزود: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی صبحگاه روز جاری (یکشنبه)، شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود.

وی بیان کرد: به تدریج در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد و با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه روز دوشنبه، انتظار می رود افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات مشاهده گردد. هر چند این شرایط پابرجا نبوده و با تغییر وضعیت جوی در طول روز، وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی در برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود که افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس، انتظار می رود در روز دوشنبه، شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت برقرار باشد و در برخی ساعات افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) مشاهده گردد. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها