موج
کدخبر : ۲۷۲۴۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272426

براساس گزارش هواشناسی، روز دوشنبه سامانه بارشی کل کشور را فرا خواهد گرفت، شدت بارش‌ها فردا در گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی، یزد، شمال کرمان و ارتفاعات البرز در استان‌های البرز و تهران است.

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز شدت بارش‌ها در استان گلستان و ارتفاعات البرز در استان‌های البرز، تهران، سمنان، مازندران، شمال استان مرکزی و کهگیلویه و بویر‌احمد است.

هم چنین بعد از ظهر امروز در اغلب مناطق کشور غیر از شمال غرب و جنوب شرق، افزایش ابر، بارش باران و در برخی ساعات و رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ ادامه دارد.

روز دوشنبه سامانه بارشی کل کشور را فرا خواهد گرفت، شدت بارش‌ها فردا در گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی، یزد، شمال کرمان و ارتفاعات البرز در استان‌های البرز و تهران است و روز سه‌شنبه عمده فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور خواهد شد و دما در شمال شرق کشور ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

در سه روز آینده با توجه به افزایش ابرناکی در خلیج فارس رگبار رعد و برق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد پیش‌بینی می‌شود، بنابراین خلیج فارس در ساعاتی مواج خواهد بود.

فردا وزش باد شدید در جنوب شرق کشور پیش‌بینی می‌شود و احتمال ریزش گرد و خاک در برخی از نواحی‌ سیستان و بلوچستان و کرمان وجود دارد.

آسمان تهران فردا نیمه ابری، گاهی رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۰ و ۹ درجه درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۳۳ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای یک درجه بالای صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر‌ماه ۹۷) تا دهم فروردین ماه سال جاری، ۲۳۸.۳ میلیمتر ثبت شد، میزان بارش در سال زراعی گذشته در این بازه زمانی ۸۹.۱ میلیمتر بوده است، بنابراین بارش سال جاری تا این تاریخ ۱۶۷.۵ درصد بیشتر از سال زراعی گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۱۷۷.۹ میلیمتر است که بارش سال جاری ۳۴ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته بیست و هفتم سال زراعی متعلق به منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان ۱۸۷.۸ میلی‌متر بوده است.

میانگین گرم‌ترین منطقه راسک در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۳۳.۶ درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه فیروزکوه در استان تهران به میزان ای منفی ۳.۷ درجه سلسیوس بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها