موج
کدخبر : ۲۷۱۹۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-271908

سردار کرمی:

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: در حال حاضر تمامی نیروهای یگان ویژه برای امدادرسانی به سیل‌زدگان در حال آماده‌باش هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌ های ویژه ناجا درباره اقدامات انجام شده یگان‌های ویژه در مناطق سیل زده، اظهار داشت: از همان روزهای اولیه وقوع سیل در استان‌های شمالی، یگان ویژه نیروی انتظامی تعدادی از نیروهای این یگان را برای امدادرسانی به مردم در مناطق  سیل‌زده و تأمین امنیت اعزام کرد.

وی ادامه داد: نیروهای یگان ویژه در آق‌قلا و گمیشان در طول شبانه‌روز در حال امدادرسانی و گشت‌زنی هستند.  یگان ویژه همچنین از تهران تجهیزات مهندسی همچون دستگاه‌های مکنده آب، بیل مکانیکی و … به استان گلستان ارسال کرده است.

سردار کرمی افزود: همچنین این یگان یک نانوایی سیار (با روزانه ۶ کیسه آرد نان لواش) در میدان مرکزی شهر آق‌قلا راه‌اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه از استان خراسان رضوی یک گردان به مناطق سیل‌زده اعزام شد، گفت: همچنین از استان فارس ۳۲ اکیپ با دستور فرمانده یگان ویژه استان برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده و تأمین امنیت پارکینگ‌هایی که خودروهای آسیب‌دیده ناشی از سیل در آن‌ها نگهداری می‌شود، اعزام شدند.

سردار کرمی عنوان کرد: پس از وقوع سیل، سرنشینان خودروی یکی از هموطنان در سیلاب گرفتار شد که نیروهای یگان ویژه با شجاعت کامل و از خودگذشتگی خود را به داخل سیلاب انداختند و با تلاش بسیار کودک ۶ ساله این خانواده را از خودرو خارج کردند.

وی ادامه داد: نیروی یگان ویژه پس از نجات کودک نیمه‌جان، به یاری پدر و مادر در حال غرق کودک رفتند و جان آنان را نیز نجات دادند.  پس از احیای جان کودک در بهداری ناجا، وی و خانواده‌اش برای انجام اقدامات و مراقبت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: یگان‌های ویژه استان لرستان، مرکزی و خوزستان نیز وارد عمل شده‌اند و در حال امدادرسانی، مردم‌یاری و تأمین امنیت در منطقه هستند؛ البته یگان ویژه استان خوزستان اکنون در حال آماده‌باش است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار کرمی گفت: در حال حاضر تمامی نیروهای یگان ویژه برای امدادرسانی به سیل‌زدگان در حال آماده‌باش هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها