موج

رئیس کل دادگستری استان تهران:

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: اگر می‌خواهیم لایحه حمایت از اطفال و نوجوان را تدوین کنیم، باید حقوق همه کودکان را تحت حمایت مراجع قانونی قرار بدهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در نشست بررسی قوانین مربوط به کودک و نوجوان و چالش‌های پیش رو گفت: در تدوین قوانین اولویت‌ها درست تدوین نشده است و برای خیلی از حوزه‌ها از جمله حقوق مربوط به اطفال و نوجوانان متولی خاصی در نظر نگرفته ایم.

اسماعیلی با بیان اینکه قوانین مربوط به حقوق کودک و نوجوان باید مقدم بر موضوع بزهکاری باشد، افزود: نگرش ما به حقوق کودکان و نوجوانان نه در حیث کودک کم دفاع بلکه باید از بعد کرامت انسانی باشد.

 رئیس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: در مکتب فکری و نظام حقوقی ما یک طفل از لحظه انعقاد نطفه از حقوق برخوردار است و خانواده، حکومت، دولت و جامعه باید این حقوق را به رسمیت بشناسند و از او حمایت کنند.

اسماعیلی اضافه کرد: متاسفیم در این غوغای اندیشه حمایت از کودک مکاتب فکری نوپدید را در نظر داریم و حقوق کودک را تحت تاثیر آن تدوین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مکتب فکری اسلام از آغاز نطفه تا ۱۸ سالگی قوانینی برای حمایت از حقوق کودک دارد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تحت تاثیر این فضای فکری نوپدید قوانینی را تنظیم کنیم، مدام باید آنها را مورد بازنگری قرار دهیم.

اسماعیلی تاکید کرد: اگر قوانین بر پایه مبانی فکری اسلام تنظیم شوند از ثبات بیشتری برخوردارند، چرا که اساس قوانین بر اساس فقه جامعیت است و ثبات بیشتری دارند.

رئیس کل دادگستری استان تهران در خصوص لایحه حمایت از کودکان نیز گفت: محتوای این لایحه خوب است، اما جامعیت مدنظر من را ندارد.

وی با اشاره به اینکه این لایحه می‌توانست از جامعیت بیشتری برخوردار باشد، اضافه کرد: اگر می‌خواهیم لایحه حمایت از اطفال و نوجوان را تدوین کنیم، باید حقوق همه کودکان را تحت حمایت مراجع قانونی قرار بدهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها