موج
کدخبر : ۲۶۶۸۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266877

با رویکرد پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی؛

در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تقدیر از آثار برتر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با رویکرد پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی از عوامل تولید 10 فیلم تقدیر به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تقدیر از آثار برتر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر  با رویکرد پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی از عوامل تولید 10 فیلم تقدیر به عمل آمد.فیلم‌های جاندار، متری ۶ و نیم، قسم، یلدا، جمشیدیه، تیغ و ترمه، طلا، در خونگاه، حمال طلا، مردی بدون سایه به عنوان آثار برتر این دوره از جشنواره معرفی شدند که از دو فیلم فیلم "مردی بدون سایه" و "جمشیدیه" تقدیر شد.

بر اساس این خبر جایزه ویژه هیئت داوران برای کارگردانی  فیلم "جان‌دار" به دو جوان فیلم اولی به نام های حسین امیری دوماری و پدرام امیری اهدا شد.

محسن تنابنده برای  فیلمنامه فیلم "قسم" که بیشترین تاثیر فرهنگی در پیشگیری از وقوع جرم را داشته جایزه گرفت. 

سعید روستایی برای کارگردانی فیلم "متری شیش و نیم" جایزه این جشنواره را ازآن خود کرد. به جای وی که در این مراسم غایب بود، سید جمال ساداتیان تهیه کننده فیلم روی سن رفت و جایزه روستایی را دریافت کرد. سعید روستایی بخاطر کوشش خلاقانه برای نشان دادن چهره منفی مواد مخدر و بزه‌های اجتماعی جایزه گرفت.

جایزه ادراک یک مساله اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم به جلیل شعبانی بخاطر تهیه کنندگی فیلم " قسم" تعلق گرفت‌.

در دور چهارم جشنواره یاد شده پوران درخشنده، محمود اربابی، بهروز شعیبی، سیدمحمود رضوی و اکبر نبوی در قالب هیئت داوران فیلم ها را قضاوت کرده اند که در پایان که بیانیه هیئت داوران توسط بهروز شعیبی قرائت شد.

شایان ذکر است که در چهار دور گذشته این جشنواره تمام آثار راه یافته به جشنواره فیلم فجر با حضور داوران مطرح سینمای کشور ، ارزیابی و فیلم‌هایی که بیشترین رویکرد پیشگیرانه نسبت به جرم و آسیب‌های اجتماعی داشته باشند ،برای حضور در جشنواره تقدیر از آثار برتر جشنواره فیلم فجر انتخاب شده که در پایان  دست اندرکاران تولید آثار برگزیده مانند سایر جشنواره ها مورد تقدیر و تجلیل قرار میگیرند. 

در این مراسم که به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم جرم قوه قضاییه و به دبیری مهدی افتخاری برگزار شد، به جز افرادی که نام آنان ذکر شد، چهره های دیگری همچون: منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، محمد کارت،پوران درخشنده، کامران مجیدی، محسن خان‌جهانی، محمدصادق آذین، طیبه سیاوشی حضور داشتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها