موج
کدخبر : ۲۶۵۰۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-265073

کلانتری:

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، ساماندهی وضعیت پسماندهای صنعتی در کشور را ضروری دانست و گفت: در هیچ کدام از استان های کشور در این خصوص عملکرد مناسبی وجود ندارد و باید تلاش ها در این حوزه چند برابر شود.

به گزارش خبرگزاری موج، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح فاز نخست سافاری پارک بوستان ملی باراجین قزوین در جمع خبرنگاران گفت: اگر صادراتی در این زمینه وجود داشته باشد، رسمی بوده و از نوع سنگ های معدنی است.

وی همچنین گفت: طرح انتقال آب به مرکز کشور باید پیوست زیست محیطی داشته باشد تا عوارضی متوجه طبیعت نباشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: امسال با توجه با بارندگی ها منشأ داخلی ریزگرد نداریم اما دستور مقام معظم رهبری است که سال آتی برای رفع مشکل ریزگرد سیستان و بلوچستان به طور ویژه برنامه ریزی کنیم.

کلانتری، ساماندهی وضعیت پسماندهای صنعتی در کشور را ضروری دانست و افزود: در هیچ کدام از استان های کشور در این خصوص عملکرد مناسبی وجود ندارد و باید تلاش ها در این حوزه چند برابر شود.

وی با تاکید بر اینکه همه استان ها ملزم به اجرای طرح های ارتقا زیست محیطی هستند، اظهار داشت: قزوین در این خصوص وضعیت خوبی دارد.

کلانتری در خصوص وضعیت نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین نیز گفت: این نیروگاه امسال کمتر از ۴ تا ۵ روز از مازوت استفاده کرده و به بهره گیری آن از سوخت گاز تاکید داریم تا مشکلی برای هوای استان های قزوین و البرز ایجاد نکند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به افتتاح سافاری پارک بوستان ملی باراجین قزوین اشاره کرد و گفت: با تکمیل این طرح قزوین یکی از بزرگترین باغ وحش های کشور و خاورمیانه را خواهد داشت و این پارک حیاط وحش در سطح منطقه نمونه می شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قاچاق خاک از کشور واقعیت ندارد و شایعه است.

در این مراسم با حضور کلانتری، فاز نخست سافاری پارک بوستان ملی باراجین قزوین به مساحت ۲۸ هکتار با ۱۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری مورد بهره برداری قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها