موج
کدخبر : ۲۶۲۸۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-262807

شریعتمداری در دیدار با تشکل های کارگری استان مازندران:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تک تک ما با هر تصمیمى با هر کلامى با هر قلمى، پشت میزهاى مهم اجرایى، تقنینى و قضایى در مقابل این قشر مسئولیم و باید در پیشگاه خداوند و مردم در باره آن پاسخ بدهیم .

به گزارش خبرگزاری موج، محمد شریعتمداری در دیدار با تشکل های کارگری استان مازندران با اشاره به این نکته که یقینا کارگران ستون فقرات تولید در کشور هستند، گفت: هدف اگر جز خدمت مردم نباشد ارزشی ندارد خدمت باید در جهت رضای خدا و مردم باشد . 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: با یک مشی ایدئولوژی یک انقلاب بزرگ را در جهان صورت دادیم و این انقلاب بسیار پر آوازه است. جمهوری اسلامی ایران نظام مستقلی است و با اراده مردم شکل گرفته و هیچ قدرتی نمی تواند منافع ملی ایران را مورد تهدید قرار دهد . 
وی با بیان این که در دوران گذشته بسیاری از مردم از یک حداقل  زندگی انسانی و شرفتمندانه محروم بودند، تصریح کرد: امروز به لطف الهی  نعمت بزرگی در کشور داریم . رهبری داریم که قابل مقایسه با هیچ یک از رهبران  دنیا نیست و از همه جهات نظیر فضیلتهای اخلاقی، منش و رفتار سیاسی در جهان ، عدالت طلبی و عدالت خواهی بی نظیر است و مردم از آزادیهای مشروع در این کشور برخوردار هستند . 
شریعتمداری با تاکید بر تلاش بیشتر برای آینده بهتر، خاطرنشان کرد: باید توجه کنیم که با  نظام سلطه ای روبرو هستیم که راهبرد تحریم را انتخاب کرده و یک راهبرد جدی علیه ملت ایران به کار گرفته است؛ نظام سلطه فکر می کند که با این راهبرد می تواند شکنندگی ایجاد کند اما در اشتباه  است . 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بنابراین باید به سمت وحدت و یکپارچگی برویم. اما هنر این است که بگذاریم کار و تولید فعالیت کند. جریان تولید نیازمند آزاد بودن نقل و انتقال جریان پول و وجود روابط بانکی با دنیاست؛  همچنین صادرات نیازمند این است که بازار برای صادرات وجود داشته باشد. 
وی با انتقاد از اینکه اگر شرایطی بوجود آوردیم که  کسانی که می خواهند کالای ایرانی بخرند از ما رویگردان و فراری شوند آیا به نفع کارگران کار کردیم ؟ آیا  به نفع سفره کوچک مردم کار کردیم ؟ بیان کرد: بنابراین ما باید مسیر و شرایطی را فراهم کنیم که کشور به پیش برود . 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: ما مقاومت می کنیم ولی نباید در این شرایط، خودمان، خودمان را تحریم نماییم. باید مسیر کشور را تا جایی مقدور است به مسیر درست هدایت نماییم. من وقتی که وزیر صنعت هم بودم از نیروی کار حمایت کردیم چون کارگر ناراضی کارفرما را بدبخت می کند و کالای بی کیفیت را به بازار ارائه می نماید. کارگر باید راضی باشد و با عشق کار کند. یکی از موارد استاندارد نبودن تولید درکشور ما همین عدم رضایت کارگران از شرایطشان است. کارگری که فکرش مشغول معاشش است نمی تواند به تولید درست فکر کند.
شریعتمداری افزود: بازنشسته های ما آینده همه ما هستند. ما به زندگی بازنشستگان که می نگریم آینده خودمان را می بینیم. پس نباید آینده کشور با بحرانی روبرو شود که جوانان آینده شان را تیره و تار ببینند و تصمیم به فرار از کشور یا یاس بگیرند. لذا باید به مسایل بازنشستگان و حداقل ها و حقوق ایشان توجه شود. 
وی افزود: در فشارهاى ناشى از تحریم بیشترین فشار بر محرومین مستضعفین و مددجویان اعم معلولان و خانواده هاى بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار است. در فشارهاى ناشى از تحریم و عدم امکان تامین مواد اولیه تولید و نیازهاى غذایی و دارویی مردم و ایجاد نا اطمینانى در سیاست و سپس اقتصاد فشار کمر شکن بر دارندگان حقوق ثابت ، کارگران کارمندان و خصوصاً قشر شریف بازنشستگان کشور است. 
وی تصریح کرد: تک تک ما با هر تصمیمى با هر کلامى با هر قلمى ، پشت میزهاى مهم اجرایى، تقنینى و قضایى  در مقابل این قشر مسئولیم و باید در پیشگاه خداوند و مردم در باره آن پاسخ بدهیم . 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: اعلام خطر میکنم که هر تصمیمى که حفظ اشتغال موجود را با محدودتر کردن جریان تامین مواد اولیه بخطر بیاندازد در خط نظام سلطه و استکبار است.  
شریعتمداری گفت: امروز نه تنها هر تصمیم بلکه هر بى تصمیمى و تاخیر در تصمیم  که موجب شود نقل وانتقال وجوه مشکل تر، ارتباطات بانکى وپولى ومالى محدودتر، ورود مواد اولیه گرانتر ومحدودتر صادرات نفت و غیرنفت مشکل تر و تولید و اشتغال در کشور محدودتر  شود کمک به نظام سلطه و ظلم به مردم است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : خود تحریمى در هر لباس مسئولیتى جفاى غیر قابل گذشت به مردم است  .تحریم از سوى نظام سلطه و امریکاى جنایتکار که چهل سال است در مقابل ملت ماست روشن است اما خود تحریمى چرا ؟  بخدا در مقابل برخى خانواده هاى آبرومندى که امروز در فشار زندگى مى کنند مسئولیم . 
وی خاطرنشان کرد: امروز حداقل دستمزد کفاف تامین معیشت نمی کند. همسان سازى یا نزدیک کردن حقوق بازنشستگان که در فشار هستند بر همه ما فرض است. تامین منابع براى بیمه کردن همه اقشار زحمتکش متدینى که پشت نوبت تامین بیمه هستند بر همه ما واجب است.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: باید سعی کنیم از دستاوردهای انقلاب اسلامی صیانت کنیم. کشور ما در شاخص توسعه انسانی جزو کشورهای اول است. در بهداشت عمومی، امید به زندگی، فاصله فقیر و غنی علی رغم فشارهای اخیر، در بعد از انقلاب طبق داده های علمی بسیار بهتر از قبل از انقلاب است. 
شریعتمداری  در پایان تصریح کرد:  زحمت این انقلاب بر شانه های مردم بوده است؛ از این رو به جلو حرکت کرده لذا از بیان افتخارات جمهوری اسلامی ایران نترسیم و آن را بیان کنیم.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها