رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اجرای 5 هزار و 800 پروژه داوطلبانه از ابتدای سال 97 تا کنون توسط داوطلبان هلال احمر خبر داد.

محمد نصیری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، با بیان اینکه جمعیت هلال احمر 96 سال در کشور قدمت دارد، عنوان کرد: در این مدت جمعیت داوطلبان هلال احمر به بیش از 2 میلیون رسیده و  خدماتی را در مناطق محروم به منظور محرومیت زدایی ارائه داده اند.

وی ادامه داد: خدمات محرومیت زدایی با اجرای پروژه های داوطلبی و با 2 محور سلامت و معیشت اجرای شده است.

رییس سازمان داوطلبان خاطر نشان کرد: محور کاری سلامت در خدمات محرومیت زدایی از سوی داوطلبان هلال احمر شامل ویزیت رایگان، اهدای خون تا اعزام کاروان های سلامت و برنامه های متعددی و متنوع در این حوزه است.

نصیری گفت: در حوزه سلامت تعداد 5 هزار و 800 پروژه از ابتدای سال 97 تا کنون توسط داوطلبان در مناطق محروم توسط داوطلبان استان و شهرستان های هلال احمر اجرا شده است و داوطلبان هلال سال گذشته از کرمانشاه تا سیستان و بلوچستان مجموعاً در حوزه خدمات سلامت و معیشتی این پروژه ها را اجرا کردند.

وی ادامه داد: با توجه به رکود و برای تامین امنیت غذایی پروژه های داوطلبی معیشتی را در مناطق محروم اجرا کردیم و این پروژه ها صد در صد داوطلبانه است.

رییس سازمان داوطلبان یادآور شد: بخشی از جریان همکاری های سازمان داوطلبان با مشارکت دبیرخانه تشکل های غیر دولتی انجام می شود و از تمام تشکل های داوطلب پذیر استان تهران که در سراسر کشور شعبی دایر کردند نیز کمک می گیریم.

نصیری به روز جهانی داوطلبان که امروز 14 آذر است اشاره کرد و افزود: امروز پنجم دسامبر جز قطعنامه های سازمان ملل است و همه ساله کشورهای دنیا به جهت خدمات داوطلبانه در روز جهانی داوطلبان برنامه های قدردانی برگزار می کنند.

وی همچنین بیان کرد: همکاری سازمان ها و تشکل های غیر دولتی از دیگر فعالیت های جمعیت داوطلبان سازمان هلال احمر است و در مجموع داوطلبان هلال احمر در همه عرصه ها بازوهای دولت در حوزه های زیست محیطی، نیازهای عمومی افراد، سلامت و نیازهای دارویی به مردم است.

رییس سازمان داوطلبان به اجرای برخی از طرح های اجرای شده توسط داوطلبان در کشور پرداخت و ادامه داد: کمک به زلزله زدگان یکی از مهمترین اقدامات نیروهای داوطلب سازمان هلال احمر بوده است و آسیب های ناشی از زلزله در حوزه درمان، کمک به تامین امنیت غذایی و بحث های روانی در قالب اعزام تیم های سحر به مناطق استان کرمانشاه اجرا شده است.

نصیری همچنین به اجرای طرح نذر آب توسط جمعیت داوطلبان هلال احمر نیز اشاره و عنوان کرد: با توجه به بحران های ناشی از خشکسالی در استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و خراسان جنوبی که بیشترین آثار خشکسالی در این مناطق دیده می شد کلیه استان های برخوردار از آذربایجان شرقی تا خوزستان و خراسان رضوی هر کدام متولی یکی از استان ها شدند.

وی در پایان گفت: در طرح نذر آب داوطلبان خدمات خود را در قالب تامین مواد غذایی، کاروان های سلامت، حمایت از بیماران، انتقال بیماران تا زمان بهبودی و تامین تانکرهای آب و کمک به تامین آب از جمله ایجاد تصفیه خانه ها با همکاری سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و مشارکت سایر نهادهای مردمی ارائه کردند.