موج
کدخبر : ۲۳۸۶۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-238667

وام ازدواج در سال 98 نسبت به سال گذشته با افزایش 15 میلیون تومانی به 30 میلیون تومان رسید و با دوره بازپرداخت 5 ساله، متقاضی می تواند در کمترین زمان انتظار آن را دریافت کند.

به گزارش خبرگزاری موج، چند سالی است که برای حمایت از جوانان در امر خطیر ازدواج و تشکیل زندگی تسهیلاتی قرض‌ الحسنه با کارمزد 4 درصدی در نظر گرفته شده است تا زوجین بتوانند از این طریق بخشی از نیازهای خود را تامین کنند و گره ای از مشکلاتشان حل شود.

مبلغ پرداختی وام ازدواج همیشه ثابت نبوده است و در طول زمان تغییر کرده است.  این مبلغ تا سه ماه ابتدایی سال ۱۳۹۵ حدود سه میلیون تومان بود ولی در بودجه سال ۱۳۹۵ با پیشنهاد مجلس مبلغ وام ازدواج سه برابر افزایش یافت  و به ۱۰ میلیون تومان رسید و دوره بازپرداخت آن از سه به چهار سال افزایش یافت. 

بیشتر بخوانید:

کندو سایت کاریابی که وام ازدواج می دهد!/ جای خالی نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت بر روی نمادهای اعتماد الکترونیک

پراخت وام 10 میلیونی ازدواج به هر یک از زوجین در سال 96 نیز ادامه داشت اما در بودجه سال 1397 مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با افزایش 50 درصدی نسبت به سال 96 همراه بوده و به میزان 15 میلیون تومان و با دوره بازپرداخت 5 ساله تعیین شد ولی کارمزد دریافتی بانک‌ها همچنان چهار درصد باقی ماند.

در سال 96  طرحی تحت عنوان طرح ضربتی ماه ازدواج در شبکه بانکی اجرا شد تا هر زمانی که احساس شود صف وام طولانی شده برای کاهش تعدادمتقاضیان در صف و برگرداندن جریان به روال عادی استفاده شود که در حال حاضر وام ازدواج با کمترین زمان انتظار (بین یک هفته تا 10 روز) پرداخت می‌شود.

گفتنی است؛ وام ازدواج جوانان در سال 98 از 15 میلیون تومان به 30 میلیون تومان برای هر یک از زوجین (در مجموع 60 میلیون تومان) افزایش یافته و با دوره بازپرداخت 5 ساله (اقساط 60 ماهه) تعیین شد.

شرایط ثبت نام وام ازدواج 15 میلیون تومانی

بر این اساس زوجین از طریق ثبت نام در سامانه اینترنتی قرض‌الحسنه ازدواج در صف بانک‌های عامل قرار گرفته و سایر مراحل اعطای تسهیلات را طی می‌کنند.

 

راهنمای ثبت نام وام ازدواج 

 1.  مطالعه نمودن تمامی شرایط و دستورالعمل های دریافت وام ازدواج پیش از ثبت نام.
 2. ثبت نام و کامل نمودن  فرم مربوط در سایت برای هر کدام از زوجین به طور جداگانه.
 3. دریافت کردن کد رهگیری ۱۰ رقمی.
 4. رجوع به سایت بعد از تعیین شعبه ( جهت آگاهی و اطلاع از شعبه اعطای وام ازدواج).
 5. بایستی در ظرف ۱۲ روز کاری به شعبه معرفی شده مراجعه کنید( همراه داشتن مدارک الزامی است).
 6. به پایان رساندن مراحل دریافت وام در شعبه مشخص شده .

نکته : چنان چه در موعد تعیین شده به شعبه مراجعه نمایید، ثبت نام شما حذف خواهد گردید.

 

نحوه ثبت نام

افرادی ابتدا بایستی از طریق http://ve.cbi.ir/TasKindSel.aspx  اقدام به ثبت نام  نمایند. سپس بعد از تکمیل کردن فرم مربوط یک کد رهگیری ده رقمی را دریافت می کنند. داوطلبان  باید در طی ۳ الی ۴ روز برای آگاهی از وضعیت ثبت نام خود و هم چنین مشخص شدن شعبه مربوط برای دریافت وام ازدواج به سایت مراجعه کرده و در صورت تعیین شدن شعبه عامل اعطای وام با دارا بودن مدارک لازم می توانند در بازه زمانی مشخص شده به شعبه رفته و وام خود را دریافت نمایند.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ وام ازدواج

 1. ارائه اصل و کپی سند ازدواج
 2. ارائه کپی و اصل صفحات شناسنامه زوجین
 3. ارائه کپی و اصل مدارک شناسایی ضامن ها
 4. ارائه کپی و اصل کارت ملی موقت یا دائم زوجین
 5. ارائه اصل و کپی کارت ملی ضامن
 6. ارائه آدرس دقیق محل سکونت زوجین و کد پستی ده رقمی
 7. ارائه کد رهگیری ده رقمی دریافت شده از سایت بعد از ثبت نام

 

شرایط زوجین برای تسهیلات ازدواج

1. دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

2. به هر یک از زوجـــین مــبلغ 30 میلیون تومان تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد

تبصره 1:  کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنـها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده ، قادر به ثبت نام بوده و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور می‌باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد.

تبصره 2:  اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور مورد تایید قرار گیرد معادل عقدنامه تلقی گردیده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود.

3. دارا بودن کارت ملی و کد پستی محل سکونت متقاضی .  

4. با توجه به امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد، (علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر) می تواند از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره مند گردد . (توجه : به هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می گیرد) 

5. متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از تاریخ وقوع عقد، به مدت 2 سال شمسی (24 ماه)، مهلت ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات موصوف را دارند .

 

شرایط ضامن برای دریافت وام ازدواج

1. اگر متقاضی اخذ وام ازدواج کارمند رسمی یا پیمانی دولت ، نیروی انتظامی و نظامی، موسسات و نهادهای عمومی مانند شهرداری، بنیاد، کمیته امداد و هلال احمر باشد، ارائه کردن گواهی تعهد کسر قسط ها از سازمان مربوطه به همراه فیش حقوق و حکم کارگزینی در صورت کفایت حقوق نام برده  نیازی به ضامن نیست.

2. ضامن می تواند یک کارمند رسمی، پیمانی یا بازنشسته دولت، نیروهای انتظامی و نظامی، موسسات عمومی مثل شهرداری، کمیته امداد و هلال احمر و بنیاد ، کارمند یا کارگر شرکت های تولیدی صنعتی فعال و بزرگ با ارائه نمودن آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و... باشد.

3. یک فرد کاسب دارای پروانه کسب به هنگام اعطای تسهیلات دارای فعالیت اقتصادی باشد.

4. ضمانت یک فرد دارای حساب جاری فعال و خوش حساب که به تایید و تشخیص پرداخت کننده برسد.

5. در مورد متقاضیان روستایی ضمانت یک فرد ساکن روستا که صلاحیت و اهلیت وی توسط شورای اسلامی تایید شده است کفایت می کند.

جزییات شرایط دریافت وام ازدواج 15 میلیون تومانی

 

مدت بازپرداخت تسهیلات و کارمزد وام ازدواج

 • مدت بازپرداخت تسهیلات 60 ماهه با اقساط مساوی بوده و سررسید اولین قسط، یک ماه پس از پرداخت تسهیلات مزبور می‌باشد.
 • نرخ کارمزد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج 4درصد تعیین می‌گردد.

گفتنی است، از آنجا که زوج و زوجه هر کدام دارای شخصیت حقیقی مستقل می باشند، می باید به طور جداگانه ثبت نام نمایند و کد رهگیری دریافت و جهت پیگیری های بعدی یادداشت نمایند.

حداقل سن جهت دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای دختران 13 سال تمام شمسی و برای پسران 15 سال تمام شمسی است.

تسهیلات موضوع دستور العمل اجرایی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ایثارگران به میزان دو برابر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای افراد عادی پرداخت می شود.

قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افراد ایثارگر مشمول، صرفا شامل خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد می باشند.

وام ازدواج

به گزارش خبرگزاری موج، حسن روحانی لایحه بودجه 98 کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که تبصره 16 ماده واحده آن به پرداخت تسهیلات ازدواج اختصاص دارد.

در این تبصره پیشنهاد شده، به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی موظف است همه بانک ها و موسسه های اعتباری کشور را ملزم کند، به اندازه سهم خود از مجموع منابع در اختیار پس انداز، جاری و سپرده قرض الحسنه بانک ها، در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.

وام ازدواج برای هر یک از زوج ها در سال ٩٨ برابر 300 میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله است.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف شده گزارش عملکرد این بند را هر 6 ماه یکبار به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارایه کند. همچنین بانک مرکزی باید از طریق بانک های عمل، 20 هزار میلیارد ریال مانده سپرده های قرض الحسنه بانکی و رشد مبلغ یادشده را به تفکیک 14 هزار میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی(ره) و 6 هزار میلیارد ریال را به صورت تسهیلات قرض الحسنه به سازمان بهزیستی - با معرفی دستگاه های ذیربط به مددجویان و کارفرمایان طرح های اشتغال مددجویی - پرداخت کند.

 

بیشتر بخوانید:

وام ازدواج 30 میلیون تومان شد/ نحوه بازپرداخت وام ازدواج اعلام شد

شرایط دریافت وام ازدواج 30 میلیونی مشخص شد

 

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: وام ازدواج تسهیلات قرض الحسنه تسهیلات ازدواج وام ازدواج 15 میلیون تومانی پراخت وام 15 میلیونی ازدواج طرح ضربتی ماه ازدواج سامانه اینترنتی قرض‌الحسنه ازدواج راهنمای ثبت نام وام ازدواج نحوه ثبت نام وام ازدواج شرایط متقاضیان تسهیلات ازدواج مدارک لازم برای اخذ وام ازدواج شرایط ضامن برای دریافت وام ازدواج مدت بازپرداخت تسهیلات و کارمزد وام ازدواج میزان اقساط وام ازدواج اقساط وام ۱۵ میلیونی ازدواج مبلغ وام ازدواج مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نحوه بازپرداخت وام ازدواج بازپرداخت وام ازدواج بازپرداخت وام 30 میلیون تومانی مبلغ وام ازدواج در سال 98 وام ازدواج 30 میلیونی اقساط وام 30 میلیونی ازدواج مدت بازپرداخت تسهیلات و کارمزد وام ازدواج در سال 98 نحوه ثبت نام وام ازدواج 30 میلیونی ثبت نام وام ازدواج 30 میلیونی راهنمای ثبت نام وام ازدواج 30 میلیونی کارمزد وام ازدواج در سال 98 مدت بازپرداخت وام ازدواج در سال 98 پرداخت وام 30 میلیونی ازدواج کارمزد وام ازدواج

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  چرا اسمش وام ۱۵ میلیونیه ولی ۱۳ میلیون میدن؟ اینکه بهره ۴ درصدی نیست بیش از ۱۳ درصد است!

  • سلام میخاستم بدونم با کارت ایثارگری هم شامل میشه وام دو برابر بگیریم یا نه؟

  • سلام . خیر . فقط جانباز

  • ۲میلیون کارمزد رو اولش کسر میکنند
   کارمزد ۴درصدماهانه روو روزانه حساب میکنند که تقریبا ۷درصد میشه و همشو اولش کسر میکنن

  • من امروز رفتم ارومیه تمام بانکها سر زدم امروز تاریخ 17 فروردینه 98 ـ بانکها گفتن اولا که تا خرداد ماه بخش نامه ها ابلاغ نمیشن یعنی تا سه ماهه ی اول سال همون پانزده میلیون قبلیه ـ که به هر نفری میدادن ـ بعدش گفتن که سه ضامن میخواد این درصورتی در سایت ها و اخبارهای صداوسیما میگفتن یک ضامن و سفته کفایت میکنه ‌ـ حالا چرا باید سه ماه از سال بگذره تا یه بخشنامه ایی رو بخوان ابلاغ کنن دوما کیه که سه تا ضامن داشته باشه ـ یعنی واسه هر نفر سه تا که جمعا و اسه آقا وخانم شش تا ضامن لازمه کسی نیست هم رسیدگی کنه

  • کارمزد باید سالیانه کم بشه. اگر این کار رو بانک کرده مخالف قوانین هست

  • بله

  • چقدر سوال مسخره میپرسین! ۲۴ماه از تاریخ عقد فرصت داری ثبت ‌نام کنی وگرنه میسوزه... حالا هی بگین فلان سال عقد کردم... یکیتون بگه وام ازدواج ۳۰تومنی گیرش اومده یا نه؟ چون تو سایت که هنوز ۳۰تومنی نزده...
   من که میرم ثبت‌نام کنم میگه قبلا ثبت‌نام کردی! میرم بازیابی کد رهگیری میگه اطلاعاتی موجود نیست!

  • اینقدر نگین 4درصد سودشه حساب بلدیم .حداقل به خودمون رحم کنیم /3میلیون روش برمیدارین/سودش میشه 3تا 4میلیون/اینجوری دست جوان هارو میگیرین/

 • پاسخ

  سلام.من ب مشکل بزرگی بر خوردم با خانواده همسرم بخاطر جور نشدن وام ضامن کسی رو پیدا نمیکنم دیگ هیچ راهی ندارم کسی ضامن نمیشه

  • غمت نباشه منم امروز همه بانکارو رفتم سه تا ضامن دولتی با کسر حقوق میخواستن دیدم نمیتونم بگیرم برگشتم .

 • پاسخ

  اگر قسط یا چک برگشتی داشته باشیم باز هم وام تعلق میگیره?

  • چگ برگشتی دارم وام ازدواج تعلق میگیره

  • سلام
   مشکلی نداره
   تعلق میگیره اما باید رفع مسدودیت حساب بزنید

 • پاسخ

  چرا ثبت نام را حذف میکنند؟!!!!!!!!!

 • پاسخ

  به همه نمیدن! بعضی جاها میگن سند خونه ضامن هم لازمه!

 • پاسخ

  سلام من واسه وام ازدواج ثبت نام کردم ولی به هیچ وجه ضامن گیرم نمیکنه آیاراه حل دیگه ای هم هست واسه گرفتن وام ازدواج

  • مطمئن نیستم ولی شنیدم با کارت یارانه میتونه به عنوان ضامن باشه

 • پاسخ

  سلام. برای وام ۳۰ میلیونی تاریخ عقد مهم هست که حتما سال ۹۸ باشه یا اگر سال ۹۷ باشه و تاریخ درخواست ۹۸ باشه هم این وام شامل میشه؟

  • سلام داداش خوبی منم دقیقا همین سوال تورو دارم،،به جواب رسیدی؟؟میشه با نه؟

  • خخخخخخخ

  • خخخخخخخ سلام من تا الان 3 تا وام ازدواج گرفتم

  • باید تاریخ عقد از فروردین 96 تا بدین روز باشد. به عقود ما قب این تاریخ وام 15 میلیونی تعلق خواهد گرفت.

  • نه مهم نیست،فقط باید امسال ثبت نام کنی،اگه پارسال ثبت نام کردی برو حذف کن دوباره ثبت نام کن

  • من سال 96/4/27عقدکردم سال 98/4/27وام 30 میلیونی گرفتم ماهی 625 هم قسطشه ولی الان نمیدونم چقدرکارمزداومده یکسال واممون رودادیم حالامیگن کارمزد

 • پاسخ

  واقعا ممنونم بخاطر اطلاعات دقیقی که نوشتید، با پیگیری 2ماهه وامم رو گرفتم. ممنون از خبرگزاری موج

  • میشه بگید چطور وامتون رو گرفتید ؟ ما چهل روزه ثبت نام کردیم و خبری نیست

  • معلومه پارتی داشته باشی کارت راه افتاده عزیز جان

 • پاسخ

  سلام خسته نباشید من چند روزه که عقد کردم شنیدم وام ازدواج ۹۸ به مبلغ نفری ۳۰ میلیون شده هنوز به وام درخواست نکردم به نظر شما بعد عید منم متونم از وام ۳۰ میلیون استفاده کنم

  • سلام اگر 2سال از ازدواجتان نگذشته باشد به شما تعلق می گیرد

  • اره

  • اره میشه

 • پاسخ

  من چندروزه که وام روگرفتم چی کارکنم وام شده سی میلیون

  • کاری نمیتونید بکنید اگه گرفتید . ازش لذت ببرید

  • من الان ۵ ماه وام ۱۵میلیونی گرفتم چیکار کنم

 • پاسخ

  ما پانزده سال پیش ازدواج کردیم .اما وام ازدواج نگرفتیم .میتونیم الان واسه گرفتن وان اقدام کنیم

  • باید جدا بشید و مجدداً ازدواج کنید تا بهتون تعلق بگیره :))

  • نه

 • پاسخ

  سلام، من سال 93 عقد کردم و 95 هم برای وام ازدواج ثبت نام کردم و مدارکمو به بانک دادم ولی نتونستم ضامن جور کنم، الان میتونم با بردن ضامن وام رو بگیرم یا اینکه باطل شده؟

  • متاسفانه باطل شده

 • پاسخ

  ﺳﻼﻡ ﻣﻦ اﺯ ﺗﺎﺭﻳﺦ اﺯﺩﻭاﺝ ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ ﻭاﻡ اﺯﺩﻭاﺝ ﺗﻌﻠﻖ ﻣﻴﮕﺮﻩ 4ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ

 • پاسخ

  ۵ساله ازدواج کردم وام بهم تعلق میگیره

  • نه فقط تا 24ماه فرصت دریافت داشتین

 • پاسخ

  بالاخره نفهمیدیم وام 60میلیونی تصویب شد یا نه؟اگه تصویب شده پس چرا سایت اصلی ثبتنام وام ازدواج تاییدش نمیکنه و مبلغ وام رو برا هر زوج نفری15تومان زده؟تو رو خدا دقیق بگین تصویب شده یا نه؟معطل این قضیه ایم تا ثبتنام کنیم برا وام

  • من پارسال ازدواج کردم میتونم وام ازدواج بگیرم هنوز یک سال نشده

  • خب این وام را گرفتم همه چی جور شد بعدا باید به فکر پرداخت قسط باشم با این وضعیت ایا میشه وام ۳۰میلیونی را در عرض ۵سال پرداخت کرد

 • پاسخ

  اگر یه جایی وام گرفته باشیم و تموم شده و یه جای دیگه قسط دارم که پرداخت میکنم و آبان ماه تموم میشه .میتونیم 30میلیون وام را بگیریم.

 • پاسخ

  اگر قسط داشته باشیم و درحال پرداخت باشه و آبان ماه قسطهامون تمون میشه آیا 30میلین وام بهمون تعلق میگیره؟

  • اگر تا حالا وام ازدواج نگرفتین تعلق میگیره

 • پاسخ

  سلام من چندسال پیش ازدواج کردم اون موقع وامم گرفتم الان دوباره میخوام ازدواج کنم ایاوام ۳۰میلیونی بهم تعلق میگیره یانه ممنون ازلطفتون

  • نه به دلیل اینکه یکبار دریافت کردین

  • اگر دوران نامزدی جدا شدین وقبل سال ۸۵به شرطی که اسم نامزد قبلی پاک شده باشه بله در ازدواج دوم هم تعلق میگیره

 • پاسخ

  سلام خسته نباشید!
  من همسرم مسلمان هستش اما از تبعید ایرانی نیست ایا فقط به خود من وام ازدواج طعلق میگیره؟
  لطفلا منو یکی راهنمایی کنه🙏🏼

  • بله به شما که ایرانی هستین تعلق میگیره

 • پاسخ

  سلام، بالاخره نفهمیدیم وام 60میلیونی تصویب شد یا نه؟اگه تصویب شده پس چرا سایت اصلی ثبت نام وام ازدواج تاییدش نمیکنه و مبلغ وام رو برا هر زوج نفری15تومان زده؟

  • تایید شده اما هنوز ابلاغ نشده احتمالا اوایل یا اواخر اردیبهشت ماه اعلام کنن

 • پاسخ

  #فووررری
  سلام ببخشید اگر پسر از استان لرستان و دختر خوزستانی باشد ایا در گرفتن وام مشکلی پیش نمیاید؟میتوانند در یک بانک در یک شهر درخواست وام بدهند؟؟لطفا سریع جواب بدین

 • پاسخ

  بببخشید بمن دو سال از عقد نامم گذشته ولی واقعا وام لازم دارم باید چه کاری انجام دهم

  • سلام علیکم من وام ازواج لازم دارم کی وام ازواج میفروشه

 • پاسخ

  سلام
  دو تا سوال دارم
  ۱_ اگه عروس کارمند رسمی باشه ( با ۱۱ سال سابقه) ، ظاهرا میتونه ضامن خودش باشه و ضامن دیگری لازم نیست.درسته؟
  ۲_ خودم میتونم ضامن همسرم که شغلش دولتی نیست ، بشم ؟

  • سلام من ۹۶ عقد کردم الان میخوام بدونم ضامن چن تا لازم هست چ مدارکی لازمه

 • پاسخ

  سلام.من سال95ازدواج کردم ولی وام نگرفتم.الان ثبت نام کنم تعلق میگیره.

  • بله حتما چرا که نه

 • پاسخ

  من سال 95ازدواج کردم ولی بخاطرچک برگشتی وام نگرفتم الان میتونم ثبت نام کنم

 • پاسخ

  سلام
  من سال ۹۳ ازدواج کردم ثبت نام کردم به بانک معرفی شدم ولی در همان حین از هم طلاق گرفتیم و من وام رو نگرفتم دوباره فروردین ۹۶ ازدواج کردم الان ب من که وام تعلق میگیره یا نه ؟؟؟

  • منم همین سوال رو دارم :
   با سلام و احترام
   بنده در سال 95 برای دریافت تسهیلات ازدواج در سایت ثبت نام نمودم اما متاسفانه بنابه دلایلی در همان سال ازدواج ما منجر به طلاق گردید و بنده وام ازدواج را دریافت ننمودم.
   بنده قصد ثبت نام مجدد در سامانه، جهت دریافت وام را دارم اما با خطای :
   تاریخ ثبت ازدواج شما در دفاتر اسناد رسمی کشور 13950307 می باشد که بیش از 2 سال شمسی از آن گذشته و شما امکان ثبت نام در سامانه ازدواج را ندارید

   مواجه میشوم. لطفا بنده را راهنمائی فرمائید.

   با تشکر

  • سلام من سه ماه گیر وام هستم پس می گن یه هفته الی ده روز میاد به حسابتون کجا بود چرا ایقد طولش میدن

 • پاسخ

  سلام اگه کسی از وام ازدواج خبر داره لطفا کامل توضیح بده

 • پاسخ

  کسی وام ازدواج نمیفروشه؟

  • ببخشیدچندوقته وام وتحویل میدن کسی میدونه

 • پاسخ

  سلام من سال 97 ثبت نام کردم نوبت دادند به شعبه مربوطه که مراجعه کردم چون نوبت نزدیک به پایان سال بود(انتهای اسفند) فرمودند بودجه نیست سال آینده وامسال فرمودند مجدداً ثبت نام کنید

  • من ۹۸برج ۱۰ثبت نام کردم برج ۱۱اخرین بارضامن خودم رابردم ۱ضامن وسفته ۳۵میلیون به بانک دادم همون روزهم پول بحسابم واریزشدگیلان صومعه سرا

 • پاسخ

  سلام
  آیا به فرزند جانباز تعلق می گیرد
  چند درصد جانبازی لازم است

 • پاسخ

  سلام
  میخواستم بدون در استانی دیگه عقد کردم و الان استان دیگه سکونت دارم آیا در محل سکونتم میتونم اقدام کنم یا باید برم استانی که عقد کردم

 • پاسخ

  پسرمن سه ساله عقد کرده برای وام به خاطر پداخت قسطش توانایی پداخت نداشت الان سر کار می ره. می تونه برای وام ازدواجش اقدام کنه هنوز هم عروسی نکردن

  • سلام من چهل سال پیش ازدواج کردم، به من هم وام ازدوا
   ج میدن؟

 • پاسخ

  سلام من 5 روزه ازدواج کردم ، امروز ثبت نام وام ازدواج کردم به من 30 میلیون وام تعلق میگیره یا چی؟

 • پاسخ

  اقاچرا بانکها میگن هنوز وام ۳۰میلیونی ابلاغ واجرایی نشده

  • سلام من تازه میخوام عقد کنم تا کی بشینم منتظر وام ازدواج بشه به هرنفر از زوجین ۳۰میلیون تومان آخه الان همه چیز بالا رفته با وام ۱۵تومان نمیشه یه خرید ناچیز هم کرد به ازدواج

 • پاسخ

  من میخام فقط واس خودم بگیرم همسرم نمیخاد باید مدارک اونم ببرم یا فقط عقد نامه با مدارک خودم کافیست

 • پاسخ

  ھه هه

 • پاسخ

  با سلام الان ثبت و نام کنم 30میلین تعلق میگیر ه

 • پاسخ

  سلام من قبلا اقدام ب گرفتن وام کردم اما ضامن کارمند نداشتم الان میشه بامستمری بگیران بنیاد وام گرفت

 • پاسخ

  امروز رفتم بانک سپه تهران. گفتم کارت یارنه میتونیم جایگذین ضامن بزاریم گف در صورتی میتونستی کارت یارانه بزاری جایگذین ضامن ک وام پانصد هزار تومنی بگیری ن وام سی میلیونی

 • پاسخ

  سلام
  من هم اقدام کردم بانک تجارت بهم گفته ۳ ضامن میخواد
  از کجا گیر بیارم ۳ نفر!!!!

 • پاسخ

  سلام برای دریافت وام ازدواج باید دوسال از طلاق بگذره؟ کسی که طلاق گرفته به چه نحوی در ازوداج دومش میتونه دوباره وام ازدواج بگیره؟

 • پاسخ

  سلام من ضامنام بانک انصارهستن اماهرچه میرم کافینت اسم این بانک درنمیادمگه مقررنکردن که تمام بانکها وام ازدواج دارن

 • پاسخ

  من سال٩٧ عقد كردم. سال٩٨ برا وام ازدواج رفتم چنتا بانك گفتن ميتوني ٣٠ تومن رو بگيري؛ ضامن هم دوتا كارمند ميگفتن.
  تا اينكه رفتم بانك ملي اونجا خيلي خوب منو راهنمايي كردن ك خدا خيرشون بده
  طبق گفته اونا ميگن شده ٣٠ تومن تو تلويزيون هم گفتن ولي هنوز ب ما چيزي ابلاغ نشده و نا ابلاغ نشه همون ١٥ تومن پرداخت ميشه
  گفتم چطور ميتونم بفهمم ك بهتون يا دركل ب بانكها بلاغ شده
  گفت بايد بري تو همون سايت ثبت نام وام ازدواج پايين صفحه ي قسمت هس ب نام "اخبار و اطلاعيه ها" ك الان هنوز ابلاغيه وام ازدواج ١٥ ميليوني اونجاس
  اگه اونجا چيزي زدن ب نام وام ٣٠ ميليوني پس ابلاغ شده اگه ن ك همون ١٥ تومنه
  موفق باشيد ياعلي

  • ببخشید الان ماهم برج دوهستیم۳۰میلیون رومیدن بهمون؟؟

 • پاسخ

  وام ازدواج چیه باو پول داشته باشید . اگرم ندارید ازدواج نکنید. برید عشق کنید با وضع موجودتون، پیگیر چی هستین شماها؟

  • سلام و خداقوت. ببخشید میگن با یارانه ام می تونید وام ازدواج بگیرید.یعنی یارانه ضامنت میشه. آیا صحت دارد؟

 • پاسخ

  سلام من یک سال هست که ازدواج کردم و برای وام ثبت نام کردم اما به خاطر جور نشدن ضامن موفق به دریافت وام نشدم...(دو بار ثبت نام کردم )...در حال حاضر به علت مشکلاتی میخوایم طلاق بگیریم ...میخوام بدونم اگه وام رو نگیرم ازدواج بعدی میتونم اقدام کنم یا حق وام با گذشت این یک سال آینده ساقط میشه؟؟؟؟


  • حالا بزار ازين جدابشي، بعد بفكر بعدي باش!

 • پاسخ

  سلام من سال 93 ازدواج کردم وام بهم تعلق میگیره

 • پاسخ

  سلام من بعد ۶روز عقد درگیر دادگاه و مهریه شدم خانوم قطع رابط کرده و دسترسی به اصل شناسنامه و مدارک زوجه ندارم و خیلی نیاز به وام ازدواج شدم سال ازدواج بهمن۹۶هست چطور میتونم وام بگیرم با نبودن مدارک زوجه.طلاق نگرفتیم.لطفا راهنمایی کنید

  • نیاز به شماره ملی شماره شناسنامه و کد پستی زوجه داری وادرش و شماره تلفن منزل.میتونی ثبت نام کنی و برای پیگیری شماره مبایل خودتون بزنید

 • پاسخ

  سلام مبلغ قسط وام شصت میلیون چقدره؟؟؟

 • پاسخ

  سلام .چرا تو همه ی سایت ها اخبار اعلام کرده که کارت یارانه ضامن وام ازدواج میشود ولی هیچ بانکی قبول نمیکنه .جواب ....

  • توصیه بانک مرکزی بود ولی بانک ها از ترس افزایش معوقات نمیدن فعلا

 • پاسخ

  من وام گرفتم ولی پشیمونم ، اسمش وام 30 تومنیه و چهار درصد
  اما اینطور که حساب کردم باید حدودا 38 تومن پس بدم و من از این پولا ندارم که بدم ، این چه وامیه اخه ، مثلا اسمش کمکه؟؟؟

 • پاسخ

  کسی که مجبور باشه وام میگیره ، ولی به نظرم برید نزول کنید بهتر از اینه

 • پاسخ

  ما با هزار بدبختی ولی گرفتیم.

  • مبلغ قسط وام ازدواج 60میلیونی دراردیبهشت بانک ها چقدربود داداش

 • پاسخ

  من رفتم پدرمو دراوردن ضامن بردم ميگه فقط رسمى اونم واسه هرنفر٢بهشون ميگيم بانك مركزى گفته قراردادى هم قبوله ميگه بانك مركزى واسه خودش ميگه خلاصه قيدشو زديم والا اينا به كسى وام بده نيستن

 • پاسخ

  من در تاریخ پنجم تیر 95 عقد کردم تا حال وام ازدواج نگرفتم حال رفتم برای وام میگن دیر شد فرزند جانباز 50 درصد هستم لطفا راهنمایی کنید کجا برم برای وام ازدوج

 • پاسخ

  این همه حرف زدید یکی نگفت ۶۰ میلیون پنج ساله قسطش چقدر میشه؟

  • سلام. قسط وام 15 میلیونی 500 هزار تومان است. پس 60 میلیون قسط اش 2 میلیون ماهیانه است؟

  • ۱ملیون تومن

  • سلام میخواستم ببینم اگه صیغه بوده باشی بعد امسال عقد دائم کنی وام تعلق میگیرد

 • پاسخ

  سلام ببخشید من میخواستم ثبت نام کنم قبلا ساعت 3 بود که لیست بانکها تو سایت دیده می شد بعدش ه وقت ساعت 6 صبح بود الان نه ساعت 3 ثبت نام هست نه ساعت 6 ساعت چند شروع میشه ممنون

 • پاسخ

  سلام
  من از 15 فروردین ثبت نام کردم برای وام ازدواج 30 تومنی، ولی هر موقع که به بانک مراجعه میکنم میگه که به ما ابلاغ نشده، یعنی بعد از گذشت یک ماه و چند روز چطور ممکنه ابلاغ نشده باشه؟

 • پاسخ

  سلام
  مگه ادم میتونه زن بگیره همه چیوگران کردن ازیه سر وام ازدواج میدن از سر دیگه دو برابر شو ازمون میگیرن کسی دلخوشی نداره زن بگیره هر کی زن بگیره بدبخت میشه

 • پاسخ

  سلام
  کسی میدونه از وام 30 تومنی چقدر اولش کارمزد کم میکنن ؟میخوام بدونم واقعا چند تومن بهم میدن

  • ۲میلیون کم میکنن

 • پاسخ

  والا به خدا اسمش فقط وام ازدواج من یک سال دنبالش رفتم آخرم نتونستم بگیرم

 • پاسخ

  سلام.یکی بهم بگه میشه فقط یه وام بگیریم یعنی فقط من یا همسرم دریافت کنیم امکانش هست؟؟

 • باسلام.من پارسال ازدواج کردم ولی بعلت نداشتن ضامن هنوز موفق به دریافت وام نشدم وبه این وام شدیدا نیاز دارم.اگر کسی شرایط ضامن شدن رو داره ممنون میشم تماس بگیره.شیرینی خوبی هم میدم از بابت باز پرداخت قسط خیالتون راحت حتی سفته هم بخواید میدم. حتما حتما تماس بگیرید

  • من ضامن میشم

  • چقدر شیرینی میدی؟؟؟

 • پاسخ

  ما الان چهل روزه که برای وام ازدواج در بانک سپه ثبت نام اینترنتی انجام دادیم ( امروز ۲۷ اردیبهشت ۹۸ ) و کد رهگیری گرفتیم . اما هنوز شعبه مشخص نشده ، هر روز هم سایت و ایمیلمون رو چک میکنیم . تکلیف چیه ، چکار باید کرد ؟

  • سلام بانک مهر ایران رو انتخاب کنید زودتر به نتیجه میرسین دولتی ها وام نمیدن

 • پاسخ

  سلام.۱ ماه پیش وام ثبت نام کردم بانک.ولی تو اون بانک ضامن نداشتم.رفتم حذف کردم دوباره یه بانک دیگه ثبت نام کردم.ولی هنوز 10روزه گذشته شعبه پذیرش نداده.یعنی واسه افتتاح حساب پیامک نیومده. جواب میدین ممنونم

 • پاسخ

  سلام من ۱۸ روزه ثبت نام کردم واسه وام ازدواج اما اس مس دومیش هنوز نیومده باید چکار کرد

 • پاسخ

  سلام خسته نباشید من سال ۹۵ عقد کردم برا وام اذدواج ثبت نام کردم بعد جدا شدیم ...الان میرم ثبت نام کنم نوشته وام گرفتین ...ولی خانومم وامشو گرفته ایا به اون دلیله اینجوری نوشته ....احتمالا میتونه بدون این که خودم باشم وام منو هم برداره برا خودش‌‌.....ممنون خواهش میکنم سریع جواب منو بدین

 • پاسخ

  سلام ببخشید کسی که سال گذشته 15میلیون دریافت کرده است ایا امسال میتونه بخاطراینکه وام ازدواج شده نفری30میلیون تومن میشه 15میلیون دیگه دریافت کرد یانه

 • پاسخ

  با سلام تکلیف کسایی که در سال ۹۷ اوج گرانی وسایل ازدواج کردن و وام ۱۵ میلیونی گرفتن چیه؟؟؟؟یه فکری هم به حال اونا کنید من وام ۱۵ میلیونی گرفتم ولی از بهمن ماه پارسال که واممو دریافت کردم فقط دارم قسط میدم کاری نتونستم باهاش انجام بدم

 • پاسخ

  وام ازدواج 15 ملیون 7درصد کار مزد تا حالا انقدر گیر دادن اینو بیار اونو بیار تا میایی درستش کنی یه بامبولی میارن وسط خدا خیرشون نده...

 • پاسخ

  من وام ازدواج 30 میلیونی رو دیروز دریافت کردم
  گفتن 150 هزار تومان به عنوان کارمزد کم میکنن اون رو هم 2 دقیقه بعد کسر کردن که شد پول وامم 298500000 روز بعد که امروز هست 28650000 شد حسابم من میخوام بدونم دقیقاً این چه وامی شد.

  به کجای زندگیم بزنم. تازه زنگ زدم میگن کارمزد کم کردن پس اون 150 هزار تومان چی بود اول ازم گرفتی برای سال اول 1200000 انصافه که کارمزد

  • سلام شما کدوم بانک و کی ثبت نام کردین؟ما چهل روزه ثبت نام کردیم ولی تعیین شعبه نشده هنوز

  • سلام توروخدا بگین چطوری انقد زود گرفتین.کدوم بانک

  • خوش به حالتون چند روز بعد از تکمیل پرونده تون واریز کردن و چندتا ضامن بردی

  • سلام شما کدوم بانک ثبت نام کردید ما بانک ملت الان یک ماهه هنوز خبری نشده

  • سلام شما کدوم بانک ثبت نام کردید ما بانک ملت الان یک ماهه هنوز خبری نشده

  • سلام چقدر طول کشید وام گرفتی

 • پاسخ

  بخوره تو سرشون بابا یه بارم که مجلس قانون تصویب کرده به بانکها ابلاغ کرده شرایط ضمانت وام ازدواج رو سخت نگیرن به جایشون حساب نمیکنن ،
  با پارتی بازی به هر کس دلشون بخواد و به اشناهاشون نه نمیگن ولی امثال من رو با یه مشت مثلا شرایط قانونی و قشنگ و قاطع صحبت کردن سه سوت میپیچونن انگار که فقط سواد و درس و فهم و منطق و شعور و قانون رو مغز خودشون درک میکنه مغز ما بادمجونه !!!

 • پاسخ

  میخواستم بدونم واسه نوشتن آدرس حتما باید آدرس توی عقدنامه باشه؟

  • سلام من ۹۶ازدواج کردم دوتا چک برگشتی دارم آیا به من وام میدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • پاسخ

  برای وام ازدواجی چندتا ضامن میخواد

 • پاسخ

  من امسال وام سی میلیونیو میخوام بگیرم
  اینا بهمون میگن وام به قول خودشون قرض الحسنه ازدواج(بی دردسر(با دو تا ضامن ویک چک و...))با سود چهاردرصده ولی با حسابی که من کردم(درصد+کارمزد)کل سودی که برای سی میلیون ازما می گیرن تقریبا ۲۲ درصده یعنی حدودا ۷ میلیون میکشن روی وام!!!!
  چرا؟!؟!؟
  این انصاف نیست به نظرم؟!؟!؟؟!

  • نه عزیز 4 درصد سالانه است دیگه 5 سال دیگه میخوای بدی ها .... خدا رو شکر کن

 • پاسخ

  از وقتی ثبت نام میکنیم و کد رهگیری دریافت کردم چقدر طول میکشه وام دریافت کنم

 • پاسخ

  سلام خوشتون هه..این وام واسه ما ک نشد هر روز بانک یه سنگ میندازه جلو پا ...بعدم کسر اقساط ب فامیل درجه یک میدن ..فیش حقوقیم میگن قبول نیست فقط کسر اقساط ..

 • پاسخ

  سلام میشه بگین قسط وام سی میلیونی ماهی چقد میشه؟

 • پاسخ

  بهترین بانک برای دریافت وام بانک مسکن،
  یدونه ضامن میخاد، برای ۶۰ میلیون ۲ تا ضامن میخاد

  • والا ما که ندیدیم

 • پاسخ

  ماهی چقد باید قسط وام ازدواج رو بدیم کارمزدش چقده

 • پاسخ

  سلام

  اگر کسی برای با دوم ازدواج کند وام برای هر دو زوج تعلق میگیرد ؟
  آن هم در ازدواج اولی وام دریافت کرده

  • سلام چقد طول میکشه وام بریزن حساب بانک ملت

 • پاسخ

  من ده تا شعبه رفتم با تمسخر گفتن برو چهارتا ضامن دولتی با حقوق بالا 2/5 و کسر از حقوق بیار تا بهت وام بدیم . میگم مگه قوانین بانک مرکزی نگفته که یک ضامن با سفته برا هر نفر کافیه ؟؟؟؟؟ میگن ما تابع قوانین بانک خودمونیم برو پی کارت با پررویی تمام . خدا ازتون نگذره

 • پاسخ

  کاش ما هم پول دار بودیم منت بانک داران رو نمیکشیدیم من ضامن اونم دوتا از کجا بیارم واسه دومین بار ثبت نام کردم ضامن نیست خدا کمکی واسه ما کنه

 • پاسخ

  سلام؛ یک ماهی هست که همسرم وام ازدواج ثبت نام کرده، البته چون همسرم قبلا ازدواج کرده، وام فقط به من تعلق می گیره. میشه شوهرم از شهر خودشون انصراف بده و من از شهر خودمون اقدام کنم؟

 • پاسخ

  من که پارتی نداشتم وام بگیرم تا دوسال بانک ملی شعبه بلوار امام هی امروز فردا میکرد تا نوبت من حذف شد و دوسال از تاریخ ازدواجم گذشت بعد گفتن حذف شدی بهت تعلق نمی گیره حالا من باید چکار کنم

 • پاسخ

  سلام من یه بار وام ازدواج رو در سال 80 استفاده کردم دوباره ازدواج کردم میتونم دوباره وام بگیرم

  • سلام من تاریخ عقدم دی ماه نود و سه هست چگونه میتوانم وام رو بگیرم.؟؟؟؟؟؟؟
   لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟

 • پاسخ

  هه وام ازدواج با یه ضامن وسفته اینا همش چرت وپرته دوماهه ثبت نام کردیم مدارک بردیم دادیم دوتاضامن بردیم اسم سفته اوردنی رئیس بانکه پاچه میگرفت ب بدبختی چک بردیم دادیم ۲۰روز دیگه عروسیمه هنوز وامو ندادن رئیس بانکه انگار ازمون طلب داره انقدربدبرخوردمیکنه و بی شخصیته میگیم عروسیمونه مدارکمون که کامله بده وامو میگه به من چه عروسیتونه صبرکنین به همین راحتی...

 • پاسخ

  این وام عینن ربا هست چون اصلا ۴درصد نیست.خدا به شما رحم کنه با این سیستم بانکیتون که رباخوری رو عمومی کردید تازه همونم خداراشکر گیر هرکسی نمیاد

 • پاسخ

  سلام همش دروغه بانکها بهانه میارن تا وام ندن من الان 10 روزه که علافم از اخر هم جواب ندادند

 • پاسخ

  تو سایت بانک مرکزی زده هر نفر یه ضامن ولی من به شعبه صادرات قیروکارزین مزاجعه کردم میگه چهارتا ضامن لازمه فقط مردم بدبخت رو دارین پاس میدین

 • پاسخ

  سلام من وام ازدواج و دریافت کردم و مبلغ 6.056.559 ریال از حساب کم شد فرمودن بابت کارمزده
  ولی همسرم که وام رو گرفت این مبلغ کسر نشد
  میخواستم بدونم به چه صورته

  • سلام . ببخشید بعد اینکه برای کامل کردین مدارکاتون ضامن ب بانک مراجعه کردین بعد چندوقت وام رو واستون واریز کردن؟؟

 • پاسخ

  سلام دوستان دنبال وام ازدواج فروشی هستم یا کسی بدلیل نداشتن ضامن موفق به دریافت وام نشده
  خریددارم
  اگه کسی داشت به این شماره تماس بگیره

 • پاسخ

  سلام لطفا جوامنوهم بدین خخخخ من ساله هفتادونه عقدکردم اماوام ازدواج نگرفتم میشه الان اقدام کنم وام بهم تعلق میگیره نمیشه طلاق توافقی بگیرم دوباره باهمون عقدکنم وام ازدواج بهم تعلق بگیره لطفا راهنمایی کنین اگرراه حلی هست

  • خیر باید بار اول باشه ازدواج میکنید به ازدواج دوم و سوم وام نمیدن . تا 2 سال بعد هم میتونید .
   یک ضامن هم الکیه بانک پارسیان انقلاب از من 3 تا ضامن میخواد با خودم میشه 4 تا در واقع

 • پاسخ

  چرا بانک به وام ازدواج بیش از دو ماه وقت می دهد

 • پاسخ

  سلام
  وام ازدواج چرا به مردم ندادید شوخی میکنی خو نخواستیم که بدیم ...
  با چنتا سفته بدید .

 • پاسخ

  وام ازدواج چرا به مردم ندادید شوخی میکنی خو نخواستیم که بدیم .

 • پاسخ

  وام ازدواج چرا به مردم ندادید شوخی میکنی خو نخواستیم که بدیم .

 • پاسخ

  وام ازدواج چرا به مردم ندادید شوخی میکنی خو نخواستیم که بدیم .

 • پاسخ

  سلام .
  میگم چرا وام جوانها را ...بدونه کب کبه نمیدی؟

 • پاسخ

  سلام خسته نباشین وام ۶۰تومان بخوام بگیرم کارمند نباشی. جواز کسب هم نداشته باشی.باید چندتا ضامن برای ۶۰تومان بیاری
  ۲تا ضامن یا ۴تاممنون میشم جواب بدین 🙏

 • پاسخ

  سلام وقت بخیر من الان حدود یکسال و نیم میشه که عقد کردم ولی هنوز نتونستم ضامن همراه با فیش کسر حقوق پیدا کنم و وامم رو بردارم .الانم رفتیم سر زندگی و تا خرخره تو قرضم باید چیکهر کنم ضامن ندارم و کلی ب مردم بدهکارم؟؟؟

  • سلام برو بانک کشاورزی بعضی شعبه هاش گواهی کسر از حقوق نمیخاد و با 2 تا ضامن بهت وام میده فقط حداقل ی ضامنهات باید دسته چک داشته باشه

  • سلام بخدا قسم نگیرید من ده تومان گرفتم گرفتارشدم.

 • پاسخ

  سلام اسم شوهرقبلیم که ازش
  طلاق گرفتم هنوزتوشناسنامم هستش و الان که ازدواج کردم ایاواسه وام گرفتن به مشکل میخورم یانه

 • پاسخ

  سلام
  چرا وام ازدواج رو با کارمزد4% اعلام میکنن ولی موقع پرداخت و اعلام شرایط پرداختش مشخص میشه منظورشون اینه که در هر سال به باقی مانده وام 4% سود یا بهره بانکی که اسمش رو کارمزد میزارن تعلق گرفته که جمعا میشه 12% بهره بانکی ..!!؟ تازه این کارمزد بانکی را برای چی هرساله میگیرن چون پرداخت اقساط اینترنتیه و هزینه ای آنچنانی برای بانک ایجاد نمیشه که!!؟

  • سلام من ۱۵ ساله ازدواج کردم ۲تا بچه دارم اما وام ازدواج نگرفتم الان چه طوری میتونم وام دریافت کنم

  • لطفا در مورد جدا شدن و ازدواج مجدد برای دریافت وام توضیح بدید

 • پاسخ

  سلام برای گرفتن وام ازدواج مهمه که ضامن محل کارش همون شهری که دارم وام میگیرم باشه؟

 • پاسخ

  تو اول یاد بگیر چطور کلمات فارسی رو تایپ کنی بعد تقاضای وام کن/ عزیزم طعلق نه تعلق خخخخخخ

 • پاسخ

  سلام من ۴۰روز که ثبت نام کردم برا وام ازدواج فقط کد رهگیری امده تاییدیه شعبه چرا نمیاد الان نزدیک ۴۰ روز شده آیا برای شمام همچین چیزی پیش امده

 • پاسخ

  آیا وام به افراد بالای 80 سال نیز تعلق می گیرد

 • پاسخ

  ثبت وام ازدواجی سال ۹۸

 • پاسخ

  وام ۳۰ میلیونی سال ۹۸

 • پاسخ

  سلام بزرگوار
  هم سایت خوبی دارید و هم مطالب خوبی ارسال میکنید

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها