موج
کدخبر : ۳۸۴۷۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384759

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود انسانی و هنرمندان مستعد در مراغه، توسعه فضاهای فرهنگی و هنری این شهرستان نیازمند همراهی و تعامل سازنده نهادهاست.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، سیدقاسم ناظمی در جلسه بررسی مشکلات موقوفه‌های فرهنگی مراغه اظهار داشت: فرهنگ و هنر همواره جزو مظلوم‌ترین بخش‌های بودجه‌ای کشور و استان و نیز شهرستان‌هاست و حتی در بخش هنر شاهد گل به خودی‌های بسیاری هستیم.

وی ادامه داد: تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد فضای یاس و ناامیدی در این بخش و افول فعالیت‌های هنری شود؛ بر همین اساس باید همه کمک کنند تا مشکلات پیش‌روی این بخش‌ها حل شود.

وی اضافه کرد: با وجود گذشت بیش از چهار دهه از پیروی شکوهمند انقلاب اسلامی، توجه شایسته‌ای به بخش های فرهنگی و هنری در آذربایجان‌شرقی نشده و آثار شاخص فرهنگی تدوین و اجرا نشده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی  با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری مراغه به عنوان دومین شهر استان بیان کرد: هم‌اکنون سرانه فرهنگی و هنری این شهرستان مطلوب نیست و باید بیش از پیش توسعه یابد.

وی اظهار داشت: برای توسعه فضاهای فرهنگی و هنری از طریق تعامل لازم با اوقاف و امور خیریه و شهرداری می‌توان گام‌های موثری برداشت.

«ناظمی» اضافه کرد: فعالیت انجمن‌های فرهنگی و هنری مهم‌ترین راهکار برای کشف و بهره‌گیری از استعدادهای ناب هنری است و باید از تامین فضای لازم برای فعالیت این انجمن‌ها حمایت شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: پنج فرهنگسرای محلات در سطح این شهرستان وجود دارد که فرصت مهمی برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری است.

سیدعلی موسوی سرمایه‌گذاری در بخش‌های فرهنگی و هنری را زمینه‌ساز پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد و طلاق عنوان کرد و افزود: فرهنگ‌سازی در سایر زمینه‌ها از جمله کمآبی و مشکلات اقتصادی و فرهنگی نیز از این طریق امکانپذیر است.

وی ادامه داد: هنرمندان با استفاده از ظرفیت‌های موجود بخش فرهنگ و هنر می‌توانند زمینه مساعدی برای برون‌رفت از مشکلات موجود در جامعه فراهم کنند.

فرماندار مراغه اضافه کرد: تعامل سازنده بین شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد و اوقاف و امور خیریه شهرستان برای حمایت از توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری از طریق تامین فضاهای فرهنگی و هنری ضرورت دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه نیز با اشاره به اختلاف ملکی در موقوفه‌ای که از سوی انجمن سینمای جوان این شهرستان مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: ۳۰۰ متر زیربنای موجود در این موقوفه از سال‌های گذشته در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد و این انجمن قرار گرفته است.

احمد دادرس فیاض افزود: با رفع مشکل این مجتمع فرهنگی و هنری در سایه تعامل بین نهادها، زمینه فعالیت و درخشش هنرمندان این انجمن مهیا می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها